Udany kwartał Liberty Direct

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

liberty.direct.01.250x115Ponad 205 mln zł składki przypisanej brutto w porównaniu do 144 mln zł przed rokiem zebrało po trzech kwartałach br. Liberty Direct. Ubezpieczyciel osiągnął tym samym 42 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2011 r. O 45 proc. urosła ponadto liczba ubezpieczanych przez firmę pojazdów, przekraczając 402 tys. Gros składki zebranej przez ubezpieczyciela pochodzi ze sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Firma współpracuje już z 4 tys. agentów i 3 tys. komisów w całej Polsce.

Przypis składki Liberty Direct z OC komunikacyjnego zwiększył się o 51 proc., a z tytułu autocasco o 8 proc. Wysoki wzrost firma zanotowała również w przypadku NNW (40 proc.) oraz assistance (40 proc.).

Pomimo silnego spowolnienia na rynku ubezpieczeń majątkowych po III kwartale osiągnęliśmy wysoką dynamikę wzrostu. Udany kwartał to zasługa modelu operacyjnego Liberty Direct obejmującego wielokanałową sprzedaż, zaawansowaną taryfikację i ocenę ryzyka, oraz efektywne zarządzanie procesami operacyjnymi” – komentuje Michał Kwieciński, dyrektor generalny Liberty Direct.

Źródło: PIU