Trustonic dla KNOX – nowy poziom rozszerzonego zaufania w urządzeniach mobilnych Samsung

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

samsung.logo.01.762x218Firma Samsung Electronics, wiodący dostawca zabezpieczeń do urządzeń mobilnych, poinformowała o wprowadzeniu Trustonic dla KNOX - nowego rozwiązania w zakresie zabezpieczeń do urządzeń mobilnych, opracowanego we współpracy z Trustonic - liderem systemów Trusted Execution Environment (TEE) dla urządzeń mobilnych.

Trustonic dla KNOX pozwala usługodawcom mieć większe zaufanie do sposobu działania urządzenia i zgromadzonych w nim zasobów, dzięki czemu mogą oni świadczyć wartościowe usługi w prostszy i bardziej atrakcyjny sposób. Trustonic dla KNOX znajdzie się w nowych flagowych modelach smartfonów Samsung GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge oraz będzie dostępny w szeregu innych urządzeń mobilnych z serii GALAXY po aktualizacji oprogramowania.

Rozumiemy, jak ważna jest ewolucja platformy Samsung KNOX dla zaspokajania stale zmieniających się potrzeb w zakresie zabezpieczeń urządzeń mobilnych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa i specjalistów – mówi Rick Segal, Vice President Enterprise Business Team, IT & Mobile Communication division w Samsung Electronics. Będziemy nadal zaopatrywać naszych klientów i partnerów w rozwiązania dające im poczucie pewności i komfortu podczas korzystania z urządzeń mobilnych w miejscu pracy. Trustonic dla KNOX w modelach GALAXY S6 i S6 Edge umożliwi poszczególnym podmiotom działającym w całym ekosystemie tworzenie nowych usług i aplikacji, które podniosą poziom bezpieczeństwa w środowisku mobilnym.

Trustonic dla KNOX łączy zaawansowane i niezawodne zintegrowane funkcje bezpieczeństwa platformy Samsung KNOX ze sprzętowymi rozwiązaniami TEE Trustonic dla zapewnienia zaufanej platformy dla usługodawców. Interfejs użytkownika Trustonic zainstalowany w smartfonach Samsung GALAXY S6 i S6 Edge uprości uwierzytelnianie użytkownika poprzez umożliwienie stosowania prostszych haseł, ochronę przed zagrożeniami typu click-jacking oraz zwiększenie pewności użytkownika co do autentyczności przeprowadzanych transakcji.

Zyskujący obecnie na popularności trend korzystania z coraz ważniejszych usług na urządzeniach mobilnych wymusza łączenie rozwiązań zwiększających zaufanie do urządzeń z płynnie działającymi i prostymi interfejsami – mówi Ben Cade, dyrektor generalny Trustonic. Trustonic dla KNOX spowoduje, że zaufany interfejs użytkownika instalowany na masową skalę podniesie poprzeczkę w zakresie oczekiwań konsumentów. To prawdziwy postęp w dziedzinie bezpieczeństwa w środowisku mobilnym. Trustonic dla KNOX jest owocem ścisłej współpracy z firmą Samsung, skoncentrowanej na podnoszeniu poziomu zaufania konsumentów i przedsiębiorstw do urządzeń mobilnych.

Dzięki współpracy obu firm urzędy, przedsiębiorstwa i klienci branżowi zyskają kompletną, wydajną platformę oferującą bezpieczne uwierzytelnianie użytkownika, logowanie jednym hasłem, bezpieczne korzystanie z tokenów oraz rozszerzone zaufanie w zakresie zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Możliwość zaoferowania adaptowalnych poziomów bezpieczeństwa w środowisku mobilnym bez uszczerbku dla wygody użytkownika przyczyni się do popularyzacji korzystania z wartościowych usług na platformach mobilnych – mówi Teck-Lee Tan, wiceprezes ds. platform i usług w firmie Gemalto, będącej jednym z partnerów Trustonic. Dzięki podłączeniu naszego centrum usług zaufanych (Trusted Services Hub) do szerokiej bazy TEE Trustonic dostępnej w urządzeniach Samsung zwiększamy bazę potencjalnych użytkowników, aby zaoferować maksymalny zasięg przedsiębiorstwom, bankom i innym dostawcom usług cyfrowych zainteresowanym bezpiecznymi i łatwymi do wdrożenia systemami.

Źródło: Samsung Electronics Polska