TransferGo: 50-proc. wzrost rdr wartości przelewów w Polsce w 2018 roku

TransferGo: 50-proc. wzrost rdr wartości przelewów w Polsce w 2018 roku
Fot. stock.adobe.com/BrunoWeltmann
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Łączna wartość przelewów na platformie TransferGo w Polsce w 2018 roku wzrosła o 50% r/r, podała spółka.

Tylko w 2018 roku platforma posłużyła użytkownikom do realizacji przelewów o łącznej kwocie ponad 1,3 mld euro #TransferGo #przelewy

„Dzięki rodzimej wersji językowej, użycie aplikacji w Polsce wzrosło w ciągu 2018 roku aż o 55%, a dokonanych transakcji było o 38% więcej niż w 2017 roku” – czytamy w komunikacie.

Ponad 900 tys. osób aktywnie korzysta z usług firmy

Według komunikatu, łącznie już ponad 900 tys. osób aktywnie korzysta z usług firmy, co przełożyło się na ponad 3 mln transakcji globalnie. Tylko w 2018 roku platforma posłużyła użytkownikom do realizacji przelewów o łącznej kwocie ponad 1,3 mld euro. Tym samym TransferGo ma za sobą kolejny rok, w którym zanotował wzrost o 100%. Na wszystkich rynkach, na których platforma jest dostępna, liczba aktywacji aplikacji wzrosła. Spółka zdobyła również w sumie prawie 40 mln USD w dwóch fazach dofinansowania, a także zrealizowała 101% celu crowdfundingowego założonego na platformie Seedrs.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, które osiągamy globalnie, ale również lokalnie. Staramy się być blisko naszych użytkowników, by dostarczać im obsługę najwyższej jakości. To przekłada się na zaufanie, jakim jesteśmy darzeni, a najlepszym dowodem na to są stale rosnące liczby transakcji i użytkowników. W 2018 roku udało nam się przeprowadzić dwie fazy finansowania i kampanię crowdfundingową na platformie Seedrs, co doskonale pokazuje naszą chęć rozwoju i ciągłego doskonalenia usługi” – powiedział prezes i współzałożyciel TransferGo Daumantas Dvilinskas, cytowany w komunikacie.

TransferGo to jedna z najszybciej rozwijających się platform do realizacji przelewów transgranicznych.

Źródło: ISBnews