Terminal to nie tylko przyjmowanie płatności. Do czego jeszcze może służyć przedsiębiorcy?
Jedną z takich opcji jest kantor walutowy.
– Już dziś taki terminal to dodatkowe usługi, które często nie są wykorzystywane – mówi dr Mieczysław Groszek, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. – I ich liczba powinna szybko rosnąć.
Jeszcze przed kilku laty dużą niechęć do terminali płatniczych powodowało to, że od transakcji bezgotówkowej pobierano opłatę nawet powyżej 4 proc. wartości transakcji. Dla wielu małych sklepów była to nawet równowartość marży na sprzedaży. Obecnie średnia pobierana opłata to średnio 0,6 proc., jednak nie wpłynęło to na dynamiczny wzrost terminali płatniczych.
Pół miliona nowych terminali płatniczych w 3 lata
W ciągu 3 lat w Polsce może przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych. Fundacja Polska Bezgotówkowa zachęca przedsiębiorców do korzystania z bezpłatnych terminali płatniczych. Detalistom, którzy kwalifikują się do udziału w Programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”, fundacja oferuje możliwość finansowania do 3 terminali płatniczych przez okres roku. Do udziału w Programie uprawnieni są chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.
Źródło: MarketNews24