Telekonferencja z wojewodami: zima i nie tylko

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nowe.technologie.09.250x166Przygotowanie do usuwania szkód spowodowanych mrozami i opadami śniegu było w poniedziałek jednym z tematów wideokonferencji ministra Michała Boniego i sekretarza stanu w MAC Włodzimierza Karpińskiego z wojewodami.

Minister Boni polecił wojewodom, by doprowadzili wszędzie do porozumienia między Lasami Państwowymi i spółkami energetycznymi. Chodzi o, by poprawić stan tzw. korytarzy leśnych, przez które przebiegają linie energetyczne. W niektórych miejscach drzewa łamią się z pod ciężarem śniegu i niszczą linie energetyczne. Trzeba temu szybko zaradzić.

Kolejnym tematem była zmniejszeni zatrudnienia w administracji. Min. Boni zauważył, że problemem może być złe rozdzielenie stanowisk administracyjnych (alokacja). – Jestem przeciwny redukcji stanowisk obsługujących programy unijne. W kolejnych latach będziemy rozliczać programy unijne i nie wyobrażam sobie, aby te projekty ucierpiały z powodu z góry narzuconych cięć personalnych. Nie możemy zaniedbać projektów unijnych – powiedział Boni.

Źródło: www.mac.gov.pl