Tęczowy Las cieszy się powodzeniem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Olsztyńska inwestycja Tęczowy Las przyciąga bliskością natury, bogatą infrastrukturą miejską oraz atrakcyjnymi cenami mieszkań. W efekcie dostępna oferta kurczy się w szybkim tempie.

Popyt na nowe mieszkania nie ogranicza się do dużych aglomeracji – deweloperskie inwestycje w mniejszych miastach również cieszą się sporym zainteresowaniem. W Olsztynie, Polnord sprzedał już 70 proc. ze 149 mieszkań, powstających w najnowszym etapie Osiedla Tęczowy Las (budynek 6). A ich właściciele otrzymają klucze dopiero jesienią br. Co więcej, spółka znalazła nabywców na niemal wszystkie lokale z wcześniejszych etapów inwestycji (budynki 4 i 5). Zgodnie z planem, szykuje się do uruchomienia przedsprzedaży kolejnej fazy osiedla, która obejmie 87 nowych mieszkań.

Tęczowy Las rozrasta się na skraju Olsztyna, w otulinie lasu i zarazem w sąsiedztwie popularnego olsztyńskiego Osiedla Generałów i Jaroty.

O popularności inwestycji Tęczowy Las decyduje m.in. jej wysoki standard, możliwość wykończenia lokali „pod klucz” a także sąsiedztwo lasu i jeziora Bartąg i szybki dojazd do centrum Olsztyna. Klientów przyciągają atrakcyjne ceny lokali, z których większość można kupić w ramach programu MdM, dzięki czemu konieczny wkład własny, wynoszący co najmniej 10 proc. wartości transakcji, można zrefinansować rządową dopłatą – tłumaczy Tomasz Sznajder, wiceprezes Polnordu.

Architektura osiedla Tęczowy Las wyróżnia się prostotą i eleganckim minimalizmem, charakterystycznym dla najnowszych trendów w budownictwie. Polnord zaplanował metraże cieszące się niesłabnącym powodzeniem wśród klientów, oferując lokale: kawalerki o powierzchniach 33 m2, 2 pokoje pow.: 40-42 m2, 3 pokoje pow.: 49 do 62 m2.

Osoby zainteresowane opcją „pod klucz” mogą wybierać z aż sześciu pakietów wykończeniowych. A wykończone kawalerki są do kupienia już za 165 tys. zł brutto. Mieszkańcy lokali na parterach mogą korzystać z własnych ogródków, a właściciele mieszkań na wyższych piętrach mają do dyspozycji balkony lub tarasy.

Mieszkańcy Tęczowego Lasu mają także dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej – sklepów, szkół, przedszkoli, przychodni, klubów fitness i restauracji.

O popularności projektu decyduje także łatwe i szybkie połączenie z centrum Olsztyna, zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską – autobusem a także, w niedalekiej przyszłości – tramwajem. Co istotne, linia tramwajowa połączy Osiedle Tęczowy Las z miasteczkiem akademickim Kortowo, usytuowanym między dwoma jeziorami, z których większe, Jezioro Kortowskie, oferuje doskonałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych.

Źródło: Polnord SA.