Tańszy prąd dla pomorskich firm

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

prad.wykres.01.250xRośnie konkurencja na rynku sprzedawców energii - dołącza Grupa GPEC.

Na Pomorzu pojawił się nowy sprzedawca energii elektrycznej - Grupa GPEC do tej pory znana głównie jako czołowy dostawca ciepła i usług okołoenergetycznych w regionie. Od kwietnia będzie sprzedawać energię dla przedsiębiorców. Co to oznacza dla odbiorców? To realna szansa dla firm i organizacji samorządowych na obniżenie rachunków za prąd oraz spadek kosztów utrzymania.

Grupa GPEC poza produkcją i dystrybucją Ciepła Systemowego oraz usługami okołoenergetycznymi, zajmuje się m.in. wytwarzaniem energii elektrycznej oraz jej sprzedażą do sieci operatora. Obecnie gdańska Grupa wchodzi na rynek detalicznej sprzedaży energii.

Nową usługę kierujemy do firm, samorządów oraz instytucji użytku publicznego. Dajemy przedsiębiorcom możliwość zmiany sprzedawcy energii i tym samym obniżenia rachunków za prąd – mówi Szymon Walkowski, Product Manager Grupy GPEC.

Przed podpisaniem umowy pracownicy Grupy GPEC dokonają analizy dotychczasowego zużycia prądu przez firmę lub organizację samorządową. Przedsiębiorca przedstawi swój rachunek za prąd z ostatnich 3 miesięcy, a Grupa GPEC zaproponuje mu konkurencyjną stawkę względem dotychczasowej. Operator weźmie też na siebie wszystkie formalności.

Atutem zmiany sprzedawcy jest możliwość wynegocjowania lepszych cen przy zachowaniu bezpieczeństwa realizowanej transakcji. Wszelkie formalności związane z procesem zmiany sprzedawcy przeprowadzamy za klienta – dodaje Szymon Walkowski.

Poszerzenie oferty Grupy GPEC o sprzedaż energii elektrycznej jest konsekwencją dotychczasowych działań związanych z produkcją energii z paliw pierwotnych oraz Małych Elektrowni Wodnych. Przyjęta strategia rozwoju spółki do 2020 roku zakłada wprowadzanie nowych produktów energetycznych.
140408.grupa.gpec.grafika.01.496

Źródło: Grupa GPEC