Świąteczne zakupy? Warszawskie centra handlowe przeżywają oblężenie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

 

swieta.250xJak zwykle o tej porze roku centra handlowe pękają w szwach. W największych  galeriach handlowych  w stolicy widać wzmożony ruch zarówno na parkingach, jak i w alejkach sklepowych. Podwarszawskie centra handlowe liczą, że w kryzysie staną się alternatywą dla galerii handlowych w stolicy i szczególnie mocno właśnie w okresie świątecznym walczą o Klienta.

Według badań Deloitte* w tym roku Polacy planują wydać znacznie mniej na świąteczne prezenty i przygotowania, bo ok. 1280 zł w porównaniu z ok. 1900 zł w ubiegłym roku. Wszyscy szukają oszczędności i uważnie przyglądają się cenom.

Podwarszawskie centra handlowe mogą na tym skorzystać. Staramy się być dla klientów najlepszym centrum handlowym w czasach kryzysu. Oferujemy towar dobrej jakości, a ceny w naszych butikach są niższe, niż ceny w stolicy – podkreśla Itsik Cohen CEO z Maximus Fashion Center w Nadarzynie.

Maximus Fashion Center to największe podwarszawskie centrum handlowe,  zlokalizowane niespełna 20 km od centrum stolicy.  W 4 ogromnych halach znaleźć można butiki z odzieżą, butami i innymi akcesoriami odzieżowymi, ale także sklepy z zabawkami czy z asortymentem wystroju wnętrz. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny parking na 3,5 tyś samochodów, a od niedawna również popularna restauracja Mc Donald`s oraz stacja benzynowa Lotos Optima. Ze stolicy do centrum handlowego kursuje specjalny autobus. Od 1 grudnia Zarząd Maximus Fashion Center zdecydował też o wydłużeniu godzin otwarcia centrum. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, którzy chcą robić u nas zakupy po pracy i sklepy w pasażach pracują do godziny 20:00 – mówi Dorota Biała, Marketing Manager Sybil Maximus Sp. z o.o.

Podwarszawskie centra handlowe, ze względu na koszty utrzymania mogą oferować Klientom niższe ceny produktów niż galerie w centrum stolicy. Mimo tego, w okresie przedświątecznym nie rezygnują z dodatkowych promocji. Staramy się by Klienci, którzy odwiedzą nas w grudniu mogli u nas znaleźć wszystko czego potrzebują na święta. Poza możliwością zakupu prezentów czy kreacji po okazyjnych cenach, organizujemy również weekendowe Eko Kiermasze z tradycyjną i regionalną żywnością czy specjalne eventy – informuje Dorota Biała, Marketing Manager Sybil Maximus Sp. z o.o.

Najbliższe dni to czas żniw dla centrów handlowych. Szczególnie teraz warto przyglądać się cenom i porównywać ofertę galerii, nie tylko tych z najbliższej okolicy.

*Raport: Zakupy świąteczne 2012 from Deloitte Polska

Źródło: Sybil Maximus Sp. z o.o.