Świąteczne transfery. Jakie sumy wysyłają emigranci do rodzin w Polsce?

Świąteczne transfery. Jakie sumy wysyłają emigranci do rodzin w Polsce?
Fot. stock.adobe.com/BrunoWeltmann
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polaków za granicą nie ubywa. Chociaż nie wszyscy z nich będą mogli przebywać z rodziną podczas świąt Bożego Narodzenia, wielu decyduje się na dodatkowe wsparcie finansowe bliskich w ojczyźnie.

Najwięcej przelewów w aplikacji #TransferGo wypływa z Wielkiej Brytanii, jednak już w zeszłym roku na drugie miejsce wskoczyła Norwegia, kosztem Niemiec #przelewy

Jak wskazują ostatnie badania Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec 2017 roku za granicą Polski przebywało o 25 tysięcy więcej naszych rodaków niż rok wcześniej – wzrost odnotowano szczególnie wśród liczby Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii (5 tys.) oraz w Niemczech (16 tys.). Mimo emigracji, nasi rodacy nie zapominają o swoich rodzinach w kraju, zwłaszcza w zbliżającym się, szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia.

Jak zbadało TransferGo, platforma do realizacji przelewów transgranicznych, na przestrzeni trzech lat przy użyciu ich aplikacji Polacy przesłali w sumie prawie 14 mln funtów – z czego ponad 7,2 mln funtów tylko w zeszłym roku (ponad 6 mln funtów z samej Wielkiej Brytanii). Jest to o aż 38% więcej niż rok wcześniej. By tego dokonać, dwanaście tysięcy zarejestrowanych użytkowników wykonało ponad 23 tysiące transakcji!

Przelewy TransferGo

Źródło: TransferGo

Najwięcej przelewów w aplikacji TransferGo wypływa z Wielkiej Brytanii, jednak już w zeszłym roku na drugie miejsce wskoczyła Norwegia, kosztem Niemiec. Według danych firmy najwyższe przelewy klientów indywidualnych przesyłane są do Polski z Norwegii – średnia to około 900 euro miesięcznie na klienta.

„W okresie świątecznym obserwujemy zwiększenie liczby transakcji o 15-16% w porównaniu z listopadem. Większość transakcji opiewa na kwoty rzędu 150 funtów, jednak od 2015 roku widzimy znaczny wzrost przelewów na kwoty wyższe niż 1000 funtów. Bacznie przyglądamy się zachowaniom klientów z Norwegii – obserwujemy zarówno znaczne wzrosty liczby użytkowników przesyłających pieniądze, jak i wzrost wysokości cyklicznych przelewów” – komentuje Julia Ławniczak-Gościńska, Community Manager TransferGo.

Źródło: TransferGo