Strefa VIP: Bankowiec z patentem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2013.07-08.foto.115.250xSzybkim krokiem zbliżamy się do pięćdziesiątki - i bynajmniej na tym się nie skończy. Tak w największym skrócie podsumować można kolejną, 47. już edycję wręczenia certyfikatów ZBP w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej.

Karol Jerzy Mórawski

18 czerwca 2013 r. do Klubu Bankowca po raz kolejny przybyli pracownicy polskich banków, aby odebrać certyfikaty potwierdzające nadanie stopni: Samodzielnego Pracownika Bankowego i Dyplomowanego Pracownika Bankowego.

Rozpoczynając uroczystość, prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz przypomniał, jak doniosłą rolę we współczesnej gospodarce odgrywają wykwalifikowane kadry instytucji finansowych. Podkreślił, że to właśnie kompetentni bankowcy stanowią najlepszą gwarancję stabilności sektora finansowego w niełatwych przecież czasach kryzysu i spowolnienia gospodarczego. Ta olbrzymia odpowiedzialność musi iść w parze z satysfakcją z wykonywanej pracy i świadomym kreowaniem własnej ścieżki kariery. – Życzę państwu, abyście zawsze mieli zadowolenie ze swojej pracy. Abyście przychodzili do pracy i wychodzili z niej uśmiechnięci i zadowoleni. Żebyśmy wszyscy mieli poczucie sensu tej pracy, zawsze pamiętając, że pieniądze to nie wszystko – tymi słowami zakończył swoje przemówienie prezes ZBP.

O tym, jak wielką rolę odgrywa ustawiczne kształcenie zawodowe we współczesnym, dynamicznie rozwijającym się świecie przypomniał również Włodzimierz Grudziński, przewodniczący Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej. Podkreślił, że podczas ostatnich 20 lat okresu rozwoju polskiej bankowości w warunkach gospodarki rynkowej miało miejsce co najmniej kilka rewolucyjnych zmian dla całego sektora. To szansa, ale zarazem wyzwanie dla samych bankowców. Stopnie zawodowe, nadawane w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych, mają być dla bankowców wsparciem i wskazówką, w jaki sposób dostosować się do wymogów rynku.

– Z punktu widzenia systemu standardów najistotniejsze jest to, aby były one dowodem – zarówno dla Państwa, waszych pracodawców jak i całego otoczenia – że bankowcy potrafią się uczyć, że są przygotowani na zmiany – stwierdził Włodzimierz Grudziński. Przypomniał również, że współczesny bankowiec to znacznie więcej niż tylko pracownik sektora usług. Upowszechnienie ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI