START Parking stawia na rozwój

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150813.start.parking01.400xSTART Parking, sieć parkingów przy lotniskach w największych polskich miastach, realizuje program inwestycyjny "Jeszcze lepszy START". Od marca 2015 roku Spółka zainwestowała ponad 2,5 mln zł, które zostały przeznaczone na budowę nowoczesnej infrastruktury, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnienie klientom szybkiego i komfortowego transferu na lotnisko.

Jeszcze lepsze bezpieczeństwo
W ramach programu „Jeszcze lepszy START” Spółka stworzyła autorski, 10-stopniowy system bezpieczeństwa Safe START, który pilotażowo objął parkingi w Warszawie i Poznaniu, a w kolejnym roku zostanie wprowadzony również w Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku.

Na system składają się m.in automatyczna rejestracja wjazdów wraz ze skanowaniem tablic rejestracyjnych, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa pojazdów w Polsce oraz usługa „Bezpieczne kluczyki”, umożliwiająca pozostawienia kluczyków do samochodu w parkingowym sejfie. Gwarantem pełnego bezpieczeństwa jest przechowanie ich w tzw. safe bagach, powszechnie używanych w bankach.

Klucze do sejfu posiada wyłącznie manager parkingu. Na dzień przed powrotem Klienta otwiera on sejf i przenosi kluczyki do drugiego sejfu, z którego są wydawane właścicielowi pojazdu. W ten sposób zapewniamy naszym Klientom pełen spokój podczas wakacji – tłumaczy Witold Świderski, Kierownik ds. Jakości w START Parking.

150813.start.parking.02.400x

Na parkingach wprowadzono ruch okrężny, eliminujący konieczność cofania. Wydzielone zostały także po dwa pasy wjazdowe i wyjazdowe, co zwiększyło płynność ruchu i przyspieszyło obsługę. W Warszawie START Parking uruchomił tzw. safety car, którym poruszają się asystenci parkowania wskazujący Klientom wolne miejsca i pomagający im w parkowaniu.

Ponadto Klienci START Parking mogą korzystać z miejsc typu Premium, większych o 35% od standardowych i zlokalizowanych w odległości 50 metrów od wjazdu, w najbliższym zasięgu ochrony. Są one dodatkowo objęte rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową do kwoty 500 000 zł oraz na wypadek złych warunków atmosferycznych, takich jak grad czy wichura.

Usługa parkowania to również transport podróżnych na lotnisko. START Parking przy Okęciu, jako pierwszy przylotniskowy parking w Polsce został licencjonowanym przewoźnikiem drogowym, a co za tym idzie spełnia wszystkie rygorystyczne wymagania przepisów dotyczących np. czasu pracy kierowców – mówi Piotr Macierzyński, Prezes START Parking.

Jeszcze większy komfort
Dla poprawy komfortu użytkowników START Parking wprowadził Automatyczny System Informacji o Kliencie. START ASIK przekazuje obsłudze informację o każdej osobie dzwoniącej na parking i umożliwia szybszą reakcję w przypadku transferu Klientów z lotniska. Dane dotyczące całej rezerwacji i np. liczby osób pojawiają się w ciągu dwóch sekund na tablecie obsługi, zaś kierowca, który właśnie przyleciał i odebrał bagaż nie musi oczekiwać na bezpośrednie połączenie z operatorem.

START Parking jako pierwszy przylotniskowy parking w Polsce wprowadził do obsługi transferowej autobus. Dzięki niemu, cała flota pojazdów jest w stanie w ciągu zaledwie 45 minut odebrać z lotniska na Okęciu ponad 170 osób, co oznacza, że Klient START Parking oczekuje na transfer średnio 4 razy krócej niż użytkownicy innych parkingów. Podróżni odbierani są z terminala autobusowego przy Okęciu, a nie z pasów jezdni, na których odbywa się ciągły ruch pojazdów mogących stanowić zagrożenie dla wsiadających i wysiadających pasażerów. Ponadto dworzec jest w pełni zadaszony i dysponuje fotelami dla pasażerów. Podróżni mogą łatwo odnaleźć miejsce transferowe dzięki nowym oznaczeniom na lotnisku.

Planujemy również wprowadzić usługę „Bye bye & START” czyli odbiór samochodu przez obsługę START Parking na terminalu lotniskowym przed podrożą i po podroży, bez konieczności podjeżdżania na teren parkingu. Dla zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa każdy kierowca będzie dodatkowo ubezpieczony, przeszkolony i wyposażony w odbiornik GPS monitorujący każde zachowanie pojazdu na drodze – dodaje Piotr Macierzyński.

Dodatkowo obsługa START Parkingów cyklicznie przechodzi cykl szkoleń z zakresu najwyższych standardów obsługi Klienta.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.startparking.pl

Michał Sztuk