Stabilne wyniki PZU

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pzu.01.397x400Pomimo niesprzyjających warunków regulacyjnych i gospodarczych wynik finansowy grupy PZU za 2014 rok wyniósł blisko 3 mld zł. Składki przypisane brutto urosły o 2,5 proc. względem roku 2013 i zamknęły się w sumie 16,9 mld zł. Wartość netto odszkodowań i świadczeń (z uwzględnieniem przyrostu stanu rezerw) grupy PZU wzrosła o 3,4 proc. w stosunku do wyniku w 2013 roku i wyniosła 11,54 mld zł.

2014 rok to także zakończenie realizacji strategii PZU2.0 i opracowanie strategicznych kierunków rozwoju do 2020 roku (PZU3.0).

,,Ubiegły rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla PZU” – podkreśla Andrzej Klesyk, prezes PZU.

,,Rekordowa emisja euroobligacji, rozwój platformy Everest, przejęcia aktywów RSA w Polsce i krajach bałtyckich, rewolucyjna usługa bezpośredniej likwidacji szkody czy unikalna flota pojazdów zastępczych wskazują, że z dużą determinacją spełnialiśmy obietnice złożone jeszcze w poprzedniej strategii PZU2.0″ – dodaje.

Andrzej Klesyk zaznacza, że wszystko to zostało osiągnięte przy konsekwentnym wzroście zysku z działalności inwestycyjnej, zachowaniu wysokiej rentowności biznesu oraz zwiększeniu sprzedaży ubezpieczeń tak w kraju, jak i za granicą.

PZU jest największą firmą ubezpieczeniową w Polsce, jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: PIU