Srebrny medal Akademii Polskiego Sukcesu dla SGB-Banku

Srebrny medal Akademii Polskiego Sukcesu dla SGB-Banku
Fot. SGB-Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas uroczystej gali Kapituła Nagród Polskiego Klubu Biznesu przyznała SGB-Bankowi SA srebrny medal Akademii Polskiego Sukcesu za stałe wspieranie małych i średnich firm, środowisk lokalnych oraz wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój środowiska lokalnego i jego społeczności.

#SGBBank nagrodzono za wspieranie małych i średnich firm, środowisk lokalnych oraz wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój środowiska lokalnego i jego społeczności

– To ukoronowanie nie tylko dorobku SGB-Banku, ale też wielka zbiorowa nagroda dla wszystkich Banków Spółdzielczych tworzących Spółdzielczą Grupę Bankową – powiedział podczas gali prezes zarządu SGB-Banku SA, Mirosław Skiba.

Wyróżnienia dla najlepszych polskich firm

Prestiżowe medale Akademii Polskiego Sukcesu otrzymują najlepsze polskie firmy. Oceniany jest ich wpływ na rozwój gospodarki, zaangażowanie społeczne, relacje z konsumentami produktów i usług, a także wspieranie lokalnych inicjatyw, przedsiębiorczości i działalność charytatywna.

W tej dziedzinie Spółdzielcza Grupa Bankowa oraz SGB-Bank SA, jako bank zrzeszający, mają sporo wymiernych sukcesów. Banki Spółdzielcze zrzeszone w Spółdzielczej Grupie Bankowej od ponad półtora wieku bardzo mocno doceniane są przez lokalne społeczności właśnie za zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości i niezwykłą siłę relacji ze swoimi klientami.

Misja sektora bankowości spółdzielczej w Polsce 

Sektor bankowości spółdzielczej w Polsce na trwałe wpisał do swojej misji wspieranie środowiskowych inicjatyw, finansowanie rozwoju „małych ojczyzn” i udział w projektach o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i społecznym. SGB-Bank SA, działając w ścisłej współpracy z Bankami Spółdzielczymi, bierze aktywny udział w procesach modernizacji i restrukturyzacji rolnictwa oraz unowocześniania gospodarstw domowych.

Istotną, wręcz kluczową rolę w pakiecie działań i usług finansowych SGB-Bank SA spełniają produkty finansowe z pakietu „Wiele za niewiele”, wspierające rozwój małej i średniej przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy, media zajmujące się gospodarką i niezależne instytucje honorowali je licznymi wyróżnieniami, certyfikatami i tytułami, jak choćby „Marką Roku 2019”.

Czytaj także: Srebrny medal Akademii Polskiego Sukcesu dla Banku BPS i Banków Spółdzielczych z Grupy BPS  >>>

Wiele lokalnych firm właśnie Bankom Spółdzielczym zawdzięcza dziś swoją pozycję na rynku, ekonomiczną stabilność i osiągnięty poziom postępu technologicznego. Tę aktywność Grupa SGB łączy z prowadzeniem procesu dystrybucji środków unijnych i funduszy pochodzących z krajowych programów publicznych, wspomagając tym samym polską transformację ustrojową.

Źródło: SGB-Bank SA