Squire Patton Boggs doradza MCI przy zakupie akcji Auctionata AG

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

szkolenia.02.200xZespół prawników ze Squire Patton Boggs obsłużył kolejną inwestycję funduszu Management S.A. ("MCI"). Adwokaci: Michał Karwacki (Warszawa) oraz Eveli Lumi i Sepp Wohlfarter (Berlin) doradzali przy nabyciu przez MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Auctionata AG z siedzibą w Berlinie.

Zakres usług prawników obejmował analizę due diligence, negocjacje z udziałowcami oraz przygotowanie umowy inwestycyjnej. MCI była liderem w tej rundzie finansowania, która obejmowała też konwersję pożyczek od dotychczasowych wspólników. Łączna wartość projektu przekracza 42 mln EUR.

Auctionata AG jest domem aukcyjnym online specjalizującym się w aukcjach dóbr kolekcjonerskich, dającym możliwość licytowania unikatowych dzieł sztuki, antyków i kolekcjonerskich dóbr luksusowych za pomocą aukcji online transmitowanych w czasie rzeczywistym z Berlina i Nowego Jorku.

– Od momentu rozpoczęcia cotygodniowych aukcji realizowanych online tj. od maja 2013 r., Auctionata sukcesywnie zwiększała skalę działania i zbudowała silną pozycję w grupie globalnych liderów internetowych aukcji dzieł sztuki, antyków i luksusowych dóbr kolekcjonerskich. W najbliższej przyszłości skupimy się na dalszym rozwoju Spółki oraz ekspansji geograficznej – powiedział Alexander Zacke, założyciel i CEO, Auctionata.

– Auctionata jest dobrym przykładem projektów leżących w zakresie naszego zainteresowania – model biznesowy Spólki posiada duży potencjał wzrostu na rynku globalnym, a wysokiej jakości zespół zarządzający prowadzony jest przez lidera z olbrzymim doświadczeniem – dodał Sylwester Janik, Partner i Zarządzający funduszem MCI.TechVentures 1.0 w Private Equity Managers S.A.

Paulina Gadomska-Dzięcioł