Spadek funta szterlinga z dwuletniego maksimum

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) nadal przesuwa się wobec dolara amerykańskiego (USD) i wygląda na to, że znalazło silne wsparcie na poziomie 1.3635. Wygląda na to, że para straciła swój zwyżkowy moment i w najbliższym czasie będziemy mogli obserwować spadek jej wartości.

Dolar amerykański (USD) stracił na wartości po osiągnięciu nowego pięcioletniego maksimum na poziomie 105.43 i obecnie notowany jest na poziomie 104.06 wobec jena japońskiego (JPY). Dzisiaj o godz. 20:30 odbędzie się przemówienie prezesa FED, Bena Bernanke, które może wywołać ruch na rynkach.

Akcje

USA 500 (SPI) spadł do poziomu 1820 po osiągnięciu rekordowego poziomu 1843. Indeks obecnie notowany jest około poziomu 1823 i prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć jego odbicie w dalszej części dnia.

Towary

Ropa naftowa (WTI) straciła na wartości dotykając miesięcznego minimum na poziomie 95.12 dolarów amerykańskich za baryłkę. Prognozy dzisiejszego raportu dotyczącego zapasów ropy naftowej wskazują -2,3 miliona zapasów baryłek.

Para dnia i Opcje FX

Funty brytyjski (GBP) osiągnął dwuletnie maksimum na poziomie 1.6603 przed utratą ponad 200 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Para straciła na wartości po publikacji brytyjskiego indeksu PMI, który okazał się gorszy niż przypuszczano.

Inwestorzy powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na parze GBPUSD, aby skorzystać w ten sposób z nieoczekiwanego ruchu w innym kierunku. Long Straddle tworzony się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz Put.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.