Spada popyt na ropę

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

jedrzejak.maciej.saxo.bank.01.310x400Podczas wczorajszej sesji uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągnęły informacje o obniżeniu przez OPEC prognoz popytu na ropę naftową, co przyczyniło się do dalszego spadku cen tego surowca - w środę za baryłkę ropy Brent płacono  64.85 USD, natomiast Crude - 61.40 USD.

Rano poznaliśmy decyzję Szwajcarskiego Banku Narodowego w sprawie wysokości stóp procentowych. Wbrew spekulacjom części ekonomistów, w czasie dzisiejszego posiedzenia podjęto decyzję o ich utrzymaniu na niezmienionym poziomie. W komunikacie opublikowanym po jego zakończeniu czytamy jednak, że SNB – w celu obrony minimalnego kursu wymiany – jest gotowy kupować obce waluty w nieograniczonych ilościach.

Istotny wpływ na przebieg dzisiejszej sesji będą miały także wiadomości docierające zza Oceanu, gdzie popołudniu zostaną opublikowane cotygodniowe dane obrazujące aktualną sytuację na tamtejszym rynku pracy – analitycy spodziewają się spadku liczby złożonych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych do poziomu 295K.

dr Maciej Jędrzejak,
Dyrektor Zarządzający,
Saxo Bank Polska