Dariusz Mazurkiewicz: Mamy już natychmiastowe przelewy przez komórkę

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

mazurkiewicz.dariusz.02.100SkyCash, platforma płatności mobilnych, umożliwia dokonywanie wygodnych i natychmiastowych przelewów za pomocą telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Płatności tego rodzaju stanowią ogromny potencjał we wszelkiego rodzaju działalności biznesowej.

Potwierdza to m.in. najnowszy raport Frost & Sullivan, który wskazuje, że wartość transakcji dokonywanych w ramach płatności mobilnych w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnęła w 2010 r. niemal 290 milionów euro. Do końca roku 2017 prognozuje się wzrost do 22,7 miliardów euro.

SkyCash umożliwia przelewy środków pomiędzy użytkownikami i płatności u sprzedawców, ale także szereg innych usług dostępnych z poziomu telefonu komórkowego, w tym m.in. zakup biletów komunikacji miejskiej, płatności za taxi, doładowania GSM, gry, książki czy wydarzenia biletowane. System jest uniwersalny i niezwykle intuicyjny. Pozwala to na wykorzystanie SkyCash, jako środka zastępującego lub uzupełniającego inne formy płatności, takie jak gotówka, karty płatnicze czy płatności zbliżeniowe. Wszystko przy zachowaniu bezpieczeństwa na poziomie bankowości elektronicznej.

Najnowszą funkcjonalnością platformy jest możliwość wypłaty środków zgromadzonych na saldzie SkyCash z dowolnego bankomatu sieci Euronet na terenie całej Polski. Wypłaty można dokonać natychmiast po otrzymaniu przelewu, a sama operacja realizowana jest bez użycia karty bankomatowej. Nadawca i odbiorca transferu nie muszą mieć konta w banku. Jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu komórkowego z zainstalowaną aplikacją SkyCash. Ze względu na szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność dystrybucji gotówki, wypłacanie pieniędzy bez użycia karty bankomatowej jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z powodzeniem mogą z niego korzystać handel i usługi, m.in. przy konkursach, loteriach, programach lojalnościowych czy aukcjach internetowych, gdzie możliwość natychmiastowej gratyfikacji uatrakcyjnia uczestnictwo.

O biznesowym potencjale SkyCash świadczy też współpraca, jaką nawiązaliśmy z giełdową spółką Novitus, największym producentem kas fiskalnych w Polsce. Wdrażana wspólnie innowacyjna technologia już wkrótce umożliwi płacenie komórką w kilkuset tysiącach punktów handlowo-usługowych na terenie całego kraju. Warto wskazać też partnerstwo z Dotpay – liderem europejskiego rynku transferów pieniężnych on-line. Dzięki temu użytkownicy SkyCash mogą szybko i wygodnie kupować towary dostępne w tysiącach polskich sklepów internetowych. Wkrótce zaoferujemy użytkownikom, zarówno indywidualnym, jak i biznesowym, kolejne innowacyjne funkcjonalności.