SKOK w Wołominie wyróżniona za działania CSR

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

skok.wolomin.01.400x130SKOK Wołomin nagrodzona w XXII edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu za mecenas nad festiwalem "Perła Baroku - Koncerty Mistrzów". Drugim laureatem zostało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Tygodnik Gazeta Finansowa kolejny raz docenił projekty z zakresu CSR, które charakteryzowały się oryginalnością, siłą oddziaływania oraz spójnością z polityką działania instytucji je realizujących. W tegorocznej edycji, nagrodę przyznano Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie za objęcie mecenasem festiwalu „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”. Przyznane wyróżnienie potwierdza, że obszar CSR jest integralną częścią strategii działania SKOK Wołomin.

SKOK Wołomin druga co do wielkości spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa w Polsce jest instytucją aktywną we wspieraniu projektów kulturalnych realizowanych na Mazowszu. Są to głównie inicjatywy o charakterze patriotycznym, promujące polską historię i kulturę. We wrześniu zeszłego roku Kasa sponsorowała premierę filmu „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”. Kilka lat temu SKOK z Wołomina był partnerem produkcji „Bitwa Warszawska 1920 roku”, wyreżyserowanej przez Jerzego Hoffmana. Ponadto Kasa wsparła wydanie książki o zawodniczkach kobiecej piłkarskiej reprezentacji bezdomnych oraz zaangażowała się w organizację prestiżowego wydarzenia – Polskie Nagrody Filmowe Orły 2014.

Od trzech lat wołomińska Kasa wspiera międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”, organizowany w podwarszawskiej Kobyłce. Festiwal jest wydarzeniem prestiżowym, goszczącym artystów z całego świata. „Perła Baroku” to wydarzenie, które z powodzeniem popularyzuje muzykę klasyczną i co roku przyciąga rekordowe liczby widzów – w zeszłym roku festiwal odwiedziło ponad 5 tys. osób, co stanowi około 25 proc. mieszkańców miasta w którym organizowane jest to elitarne wydarzenie. Zaangażowanie w festiwal naturalnie wpisuje się w politykę funkcjonowania SKOK Wołomin.

Kasa konsekwentnie organizuje inicjatywy charytatywne i sponsoringowe na rzecz społeczności lokalnych w których prowadzi działalność gospodarczą. Kasa działa dla lokalnej społeczności, ale nie obok niej, chce być jej częścią. Aktywność SKOK Wołomin w zakresie ważnych społecznie projektów jest sukcesywnie rozwijana – równolegle do rozwoju samego SKOK.

Źródło: SKOK w Wołominie