Sieć placówek medycznych w rękach PZU

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

lekarz.laptop.01.400x267PZU kupiło 98,82 proc. udziałów w spółce Elvita Jaworzno III - jednej z największych na południu Polski nowoczesnych sieci placówek medycznych, zapewniających pacjentom kompleksowe usługi profilaktyki zdrowotnej i leczenia w ramach wszystkich specjalności. Ta transakcja to element strategii PZU w obszarze zdrowia - planów budowy ogólnokrajowej sieci placówek.

Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować tę transakcję. Umacnianie pozycji PZU na rynku świadczeniodawców zdrowotnych to element naszej strategii. Chcemy konsekwentnie zwiększać nasz biznes w obszarze zdrowia” – mówi Rafał Grodzicki, członek zarządu PZU Życie, odpowiedzialny w PZU za obszar zdrowotny.

Grupa PZU planuje dalszy rozwój zakupionej spółki w oparciu zarówno o kontrakty NFZ, jak i klientów komercyjnych. Ubezpieczyciel widzi również duży potencjał w oferowaniu abonamentów i ubezpieczeń medycznych instytucjom z obszaru Śląska. W celu podniesienia komfortu pacjentów, grupa PZU przeprowadzi dodatkowe inwestycje w placówkach spółki.

Źródło: PIU