Seminarium: „Kartą się opłaca”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zpp.logo.01.400xBiurowiec OMEGA, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 79A/parter, Poznań
23 września 2015 r.

„Kartą się opłaca, czyli o plusach i minusach akceptacji kart płatniczych”. Pod takim tytułem odbędzie się kolejne z cyklu seminarium organizowane przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, w partnerstwie z programem MASTER YOUR CARD.

Akceptacja kart płatniczych przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców powinna stać się naturalną odpowiedzią na coraz powszechniejsze i popularniejsze wśród konsumentów posługiwanie się płatnościami bezgotówkowymi. Już w grudniu 2013 roku Narodowy Bank Polski szacował, że ponad połowa polskich konsumentów woli płacić kartą, niż gotówką. Według danych NBP, mamy w Polsce ponad 36 milionów kart płatniczych, z czego 25,7 mln to karty zbliżeniowe, które gwarantują sprawniejszą obsługę klienta.

Punkt usługowy oferujący swoim klientom możliwość płacenia kartą będzie atrakcyjniejszy niż ten, który akceptuje jedynie gotówkę. W konsekwencji – przedsiębiorca może liczyć na wzrost konkurencji swojej firmy, a także pozyskanie lojalnego, nowoczesnego konsumenta.

Z akceptacją kart płatniczych przez przedsiębiorców wiąże się także wzrost przychodów. Narodowy Bank Polski wykazał w swoich badaniach, że konsumenci, płacąc kartą wydają więcej, niż gdy sięgają po gotówkę – średnia wartość transakcji kartą jest blisko 3 razy wyższa niż gotówką (odpowiednio: 83,40 PLN i 28,40 PLN).

Korzyściom wynikającym z akceptacji kart płatniczych przez przedsiębiorców towarzyszą także liczne udogodnienia. Jednym z nich są mPOS – mobilne terminale płatnicze, które umożliwiają przekształcenie dowolnego smartfona z systemem Android lub iOS w pełni funkcjonalny terminal płatniczy. Niskie koszty eksploatacji, prostota i mały rozmiar czynią z mPOS idealną propozycję dla przedsiębiorców, u których niska miesięczna wartość transakcji uniemożliwiała dotąd akceptację kart płatniczych.

Celem naszych seminariów jest przedstawienie przedsiębiorcom możliwości i korzyści związanych z akceptacją kart płatniczych. Seminaria mają charakter edukacyjny i są bezpłatne.

Uczestnicy:
Do udziału w seminarium „Kartą się opłaca” zapraszamy wszystkich przedsiębiorców sektora małych i średnich firm. Zarówno tych, którzy dopiero rozważają akceptację kart płatniczych w swoich firmach – im przedstawimy szczegółowe informacje; plusy i minusy oraz udogodnienia z tym związane, ale także przedsiębiorców, którzy już obsługują terminale płatnicze – wspólnie zastanowimy się czy ponoszone przez nich koszty nie są zbyt wysokie. Oferty agentów rozliczeniowych są obecnie bardzo konkurencyjne.

Agenda:
W agendzie seminarium „Kartą się opłaca” znajdą się wystąpienia przedstawicieli MasterCard oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, w zakresie przygotowania firmy do płatności elektronicznych; znalezienia właściwego partnera do akceptacji kart oraz zarządzania ryzykiem.

Format wydarzenia:
Seminarium ma charakter spotkania dyskusyjnego, opartego na dużej ilości konkretnych przykładów, danych i modeli rozwiązań. Rozpoczynają je wystąpienia prelegentów, podczas których – w oparciu o prezentacje multimedialne – prezentowane są kluczowe zagadnienia. Zarejestrowani uczestnicy mają następnie możliwość wzięcia udziału w dyskusji, podniesienia kluczowych z ich punktu widzenia kwestii i omówienia ich z ekspertami.

Aktualne informacje o cyklu seminariów oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.kartasieoplaca.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium!

AGENDA SEMINARIUM:
14:30 Otwarcie i wprowadzenie
     Marcin Nowacki, Wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
14:45 Przygotowanie firmy do płatności elektronicznych
       Kamila Kaliszyk, MasterCard Poland
15:15 Znalezienie właściwego partnera do akceptacji kart. Oczekiwane koszty i warunki
      Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP
15:45 Zarządzanie ryzykiem i chargeback
           Bogdan Bochenek, MasterCard Poland
16:15 Sesja pytań i odpowiedzi
16:30 Zakończenie

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

q