Screenity – Europa chce ubezpieczać komórkowe wyświetlacze

Screenity – Europa chce ubezpieczać komórkowe wyświetlacze
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ciekawostka na rynku ubezpieczeń. Powstała aplikacja mobilna oferująca polisę chroniącą wyświetlacze telefonów.

Z myślą o wygodzie przygotowaliśmy ubezpieczenie, które wyznacza nowy standard ochrony telefonu - #MaratNevretdinov,

To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i na rynku europejskim. Grupa Ubezpieczeniowa Europa, chce ubezpieczyć właściciela telefonu, który uszkodzi swój wyświetlacz np. na skutek przypadkowego upadku – koszt naprawy pokryje wtedy ubezpieczyciel.

Telefon komórkowy to obecnie dla wielu osób najważniejsze urządzenie codziennego użytku służące jako narzędzie pracy i do kontaktu z najbliższymi. To także nasze drzwi do cyfrowego świata. Z myślą o wygodzie jego użytkowników przygotowaliśmy ubezpieczenie, które wyznacza nowy standard ochrony telefonu – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes Grupy Europa.

Dzięki aplikacji Screenity zakup ubezpieczenia może odbyć się w każdym miejscu i o każdej porze. W pierwszym kroku aplikacja w zdalny sposób bada stan wyświetlacza telefonu. Jeśli nie stwierdzi żadnych uszkodzeń klient otrzymuje ofertę ubezpieczenia. Jego zakup i płatność odbywa się z poziomu aplikacji.

Hanna Kalicińska, szefowa zespołu, który powołał do życia Screenity dodaje, że nowy produkt pozwoli objąć ochroną ubezpieczeniową każdy telefon: nieważne, czy przed chwilą został zdjęty z półki sklepowej czy służy nam drugi czy trzeci rok. Do tej pory ubezpieczenia były oferowane tylko dla nowych urządzeń

Grupa Europa chce otworzyć w ten sposób przed sobą nowy segment rynku, który nie był wcześniej penetrowany przez ubezpieczycieli. W 2017 roku w Polsce było aktywnych ponad 52 mln kart SIM, co oznacza, że na jednego Polaka przypada ok. 1,4 karty. Samych telefonów w użyciu mamy ponad 30 mln – sprzedaż nowych urządzeń szacowana jest na ok. 8,5 mln sztuk rocznie, co oznacza, że większość z nas używa telefonów dłużej niż rok.

Okres ubezpieczenia trwa 12 miesięcy. Cena polisy – w zależności od wybranej opcji – to 9,99 zł miesięcznie lub 108 zł przy płatności jednorazowej. Suma ubezpieczenia wynosi 600 zł.

Jacek Wakulski, dyrektor Departamentu Programów Affinity w Grupie Europa, podkreśla, że ubezpieczenie zostało tak skonstruowane, by suma ubezpieczenia była wystarczająca na pokrycie szkód w dziewięciu na dziesięć przypadków uszkodzenia wyświetlacza przy jednoczesnym zachowaniu ceny.

– Nasze wyliczenia oparliśmy o długoletnie obserwacje historii szkodowej telefonów oraz ich napraw. Znamy się na tym, bo jesteśmy jednym z liderów segmentu ubezpieczeń telefonów w Polsce. Do tej pory ochroną objęliśmy ponad 500 tys. telefonów.

Z danych Grupy wynika, że uszkodzenie wyświetlacza to najczęstszy przypadek uszkodzenia telefonu. Dotyczy ponad 80 proc. zgłaszanych szkód.

Leszek Sadkowski