Scentralizowane kryptowaluty to kwestia czasu

Scentralizowane kryptowaluty to kwestia czasu
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Blockchain to w dużym uproszczeniu coś raz w nim zakodowane pozostaje na wieczność, a tego zapisu nie da się usunąć ani go sfałszować. Wszystko dzięki temu, że technologia zapisuje te same informacje u wszystkich uczestników systemu. Dodatkowo każda zmiana zatwierdzana jest według określonych reguł, które muszą zgadzać się z kodem innych rejestrów. Nie można więc podrobić informacji, włamując się tylko do jednego z elementów systemu. Dzięki temu można je błyskawicznie odtworzyć. Daniel Jeffries, ekspert i wizjoner uważa, że blockchain to wynalazek na miarę prasy Gutenberga, jednak wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju.

Blockchain przemodeluje nasze społeczeństwo, to tylko kwestia czasu. Zmieni sposób w jaki robimy biznes, głosujemy, zawieramy umowy, a nawet robimy zakupy. Ta technologia daje niespotykane dotąd transparentność i poziom cyberbezpieczeństwa, ale najważniejsze jest to, że za jej sprawą może nastać koniec dominacji ludzi uprzywilejowanych.To będzie rewolucja równych szans.#Blockchain#cyberbezpieczeństwo

Druk okazał się fenomenem, ponieważ zdemokratyzował dostęp do informacji, co doprowadziło do transformacji w społeczeństwie. Dziś na naszych oczach rozwija się technologia, która niesie podobny potencjał. Nie koloryzuję mówiąc, że blockchain to największy wynalazek ostatnich 500 lat — powiedział Daniel Jeffries podczas konferencji Blockchain Connect 2018. — Ludzie zawsze chcą dominować nad innymi i za każdym razem rezultat jest taki sam: chore społeczeństwo, gospodarka i biznes. Wszystkie złe rzeczy, które wydarzyły się w historii ludzkości miały miejsce dlatego, że jakiś człowiek lub grupa ludzi zaczęła dominować nad resztą. Zdecentralizowane technologie odwracają tę sytuację sprawiając, że wszyscy chcą grać do jednej bramki. Jeśli wszyscy podejmujemy decyzję, a nie wyłącznie osoby na czubku piramidy, to będziemy podejmować je w taki sposób, który przyniesie korzyść dla całej wspólnoty. To nie utopia, blockchain dostarcza takie mechanizmy — dodał Jeffries, który swoją prelekcją otworzył największą polską konferencję poświęconą technologii blockchain — Blockchain Connect Warsaw 2018.

Jednak to nie kryptowalutach, ale możliwości, jakie daje wciąż mało zrozumiana technologia, która umożliwiła m.in. powstanie bitcoina, są głównym tematem konferencji. — Blockchain przemodeluje nasze społeczeństwo, to tylko kwestia czasu. Zmieni sposób w jaki robimy biznes, głosujemy, zawieramy umowy, a nawet robimy zakupy. Ta technologia daje niespotykane dotąd transparentność i poziom cyberbezpieczeństwa, ale najważniejsze jest to, że za jej sprawą może nastać koniec dominacji ludzi uprzywilejowanych. To będzie rewolucja równych szans — twierdzi Krzysztof Gagacki z IOVO.io, polskiego startupu dedykowanego decentralizacji i demokratyzacji dostępu do danych osobistych oraz powstających na ich bazie wyników scoringowych.

O zyskującej coraz większą popularność technologii wypowiedział się również Krzysztof Witkowski, Associate Partner odpowiedzialny za inicjatywy skierowane do firm technologicznych w EY, będącej oficjalnym partnerem konferencji Blockchain Connect Warsaw 2018. — Prowadząc szereg inicjatyw skierowanych do środowiska firm technologicznych takich jak program EYnovation czy Startberry w naturalny sposób staliśmy się dla wielu przedsiębiorców partnerem w dyskusjach o zastosowaniu w ich biznesie technologii blockchain oraz nowych metodach pozyskiwania środków finansowych poprzez transakcje ICO. W ostatnim czasie zbudowaliśmy również ekspertyzę prawną i podatkową pomagając przedsiębiorcom lepiej rozumieć regulacje krajowe i międzynarodowe w tym zakresie — zauważył Witkowski.