Saxo Bank finalizuje przejęcie BinckBanku

Saxo Bank finalizuje przejęcie BinckBanku
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Saxo Bank sfinalizował przejęcie BinckBanku. To ważny krok dla grupy kapitałowej Saxo Banku, która obsługuje obecnie 860 tysięcy klientów inwestujących w aktywa warte 46 mld EUR.

#SaxoBank i #BinckBank rozpoczną teraz prace nad integracją w celu współdzielenia infrastruktury technologicznej oraz uwzględnienia dodatkowych produktów i usług

Dzięki zwiększeniu skali oraz redukcji kosztów i złożoności, grupa kapitałowa może kontynuować inwestycje w cyfrowe doświadczenia klientów i rozszerzyć ofertę produktową, dostarczając intuicyjne platformy i usługi. Klienci i partnerzy odniosą korzyści z obsługi przez znacznie większą grupę kapitałową o większych zasobach i możliwościach w zakresie innowacji i rozwoju.

Prace nad integracją

Saxo Bank i BinckBank rozpoczną teraz prace nad integracją w celu współdzielenia infrastruktury technologicznej oraz uwzględnienia dodatkowych produktów i usług, aby zaoferować optymalne doświadczenie – SaxoExperience. Integracja potrwa przez najbliższy czas, a informacje na temat zmian i usprawnień będą przekazywane na bieżąco.

Czytaj także: Saxo Bank uruchamia w pełni cyfrowy dostęp do chińskich obligacji >>>

– Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy przejęcie BinckBanku przy zdecydowanym wsparciu ze strony akcjonariuszy i uzyskaniu niezbędnych zgód regulacyjnych. Jest ono korzystne dla wszystkich stron, klientów, pracowników, akcjonariuszy i społeczności, w których działamy. Dzięki połączeniu sił uzyskujemy to, czego nam potrzeba, aby stać się światowym dostawcą nowoczesnych rozwiązań w zakresie transakcji i inwestycji z wykorzystaniem różnorodnych aktywów – rozwiązań zapewniających prawdziwą demokratyzację transakcji i inwestycji – powiedział prezes i założyciel Saxo Banku, Kim Fournais.

– Branża inwestycyjna przechodzi transformację w obliczu nowych regulacji, oczekiwań w zakresie lepszych cyfrowych doświadczeń klientów, stałego zmniejszania marży oraz zapotrzebowania na transakcje z wykorzystaniem różnorodnych aktywów. Takie trendy wymagają większej skali działania, a udane przejęcie BinckBanku stanowi olbrzymi krok naprzód pod tym względem i jest kluczowe dla naszego długoterminowego sukcesu – dodał Fournais.

– Mamy zaszczyt powitać utalentowanych pracowników BinckBanku w Grupie Saxo, będziemy wspólnie dążyć do tego, aby oferować klientom najlepsze na rynku doświadczenie klienta. Dzisiaj otwieramy pierwszą stronę nowego, obiecującego rozdziału i wkraczamy w ekscytujący okres – powiedział prezes Saxo Banku.

– To istotny krok na drodze do dwudziestolecia funkcjonowania BinckBanku. Zdecydowane wsparcie zarówno ze strony akcjonariuszy, jak i organów nadzoru to dowód, że nasza decyzja o połączeniu sił była słuszna. BinckBank i Saxo Bank ściśle ze sobą współpracują od czasu ogłoszenia oferty przejęcia w grudniu 2018 r. Naszym punktem wyjścia było i jest zapewnienie naszym klientom optymalnych korzyści – powiedział Vincent Germyns, prezes BinckBanku.

– Obecnie dążymy do zagwarantowania najwyższej jakości cyfrowych doświadczeń klientów, aby udzielać im stałego wsparcia w realizacji ich ambicji finansowych. Dzięki Saxo Bankowi w przyszłości będziemy mogli jeszcze bardziej rozszerzyć naszą gamę produktów i zaoferować bardziej intuicyjne platformy. W ten sposób nasi klienci skorzystają z wiodącej pozycji Saxo Banku w dziedzinie technologii i usług transakcyjnych i inwestycyjnych – dodał Garmyns.

– Na koniec chciałbym podziękować naszym akcjonariuszom, klientom, pracownikom i oczywiście Saxo Bankowi za pokładane w nas zaufanie – powiedział prezes BinckBanku.

Na dzień rozliczenia, które miało miejsce 7 sierpnia, Saxo Bank posiada akcje stanowiące około 95,14% łącznego wyemitowanego i pozostającego w obrocie kapitału akcyjnego BinckBanku na zasadzie pełnego rozwodnienia.

Akcje BinckBanku, które na dzień 31 lipca 2019 r. nie były jeszcze objęte wezwaniem do sprzedaży, mogą być przedmiotem wezwania w okresie przyjmowania zapisów po zamknięciu, który rozpoczął się w czwartek 1 sierpnia 2019 r. i zakończy się o godzinie 17:40 czasu środkowoeuropejskiego w środę 14 sierpnia 2019 r. Saxo Bank i BinckBank zamierzają jak najszybciej doprowadzić do wycofania akcji BinckBanku z obrotu na giełdzie Euronext w Amsterdamie. Saxo Bank planuje w najbliższym możliwym terminie rozpocząć ustawową procedurę wykupu. Wynika to ze wspólnego komunikatu prasowego z dnia 31 lipca 2019 r. opublikowanego przez BinckBank i Saxo Bank.

Zmiany w składzie rady nadzorczej BinckBanku

Z chwilą rozliczenia weszły w życie zmiany w składzie rady nadzorczej BinckBanku zatwierdzone przez walne zgromadzenie BinckBanku w dniu 23 kwietnia 2019 r. W skład rady nadzorczej BinckBanku wchodzą obecnie: J.W.T. van der Steen (przewodniczący), J.G. Princen, S. Kyhl, S. Blaafalk oraz F. Reisbøl.

 

Źródło: Saxo Bank