Santander rozda ponad 80 tysięcy stypendiów dla studentów i przedsiębiorców

Santander rozda ponad 80 tysięcy stypendiów dla studentów i przedsiębiorców
Źródło: CyberRescue
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Bank do końca roku przeprowadzi w 11 krajach globalne i lokalne programy, dzięki którym swoje kompetencje i umiejętności pogłębi kilkadziesiąt tysięcy osób. Słuchacze będą mogli skorzystać z kursów na prestiżowych uniwersytetach takich jak Esade oraz University of Pennsylvania.

Do końca roku jest do zdobycia aż 80 000 stypendiów oferowanych przez Grupę Santander. To łączna liczba grantów do zdobycia w programach lokalnych i globalnych, przeznaczonych dla osób z Polski, Niemiec, Argentyny, Brazylii, Chile, USA, Hiszpanii, Meksyku, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Urugwaju.

Stypendialne programy Santandera

Jednym z globalnych programów dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia (nie tylko studentów uczelni), ze wskazanych 11 krajów, jest Santander Skills | Upskill your Talent 2022 Scholarships, realizowany we współpracy z barcelońskim uniwersytetem Esade. Jego celem jest pogłębianie umiejętności niezbędnych do rozwoju osobistego oraz zawodowego. Słuchacze będą mogli wybrać jeden z czterech kursów: Przywództwo, Komunikacja i Wpływ, Personal Branding i Digital Soft Skills. Każdy z kursów będzie realizowany online.

Czytaj także: Grupa Santander i LSE: rusza program rozwoju kompetencji menadżerskich, stypendia MBA dla 900 osób >>>

Kolejnym programem globalnym jest Santander Language | English to Boost your Career 2022 Scholarships. Słuchacze będą mogli uczyć się języka angielskiego na prestiżowym University of Pennsylvania w USA, wybierając z trzech dostępnych kursów: English for Professional Development, English for Business and Entrepreneurship, and English for STEM. Zgłoszenia można składać online do 15 listopada.

Globalne programy stypendiów Santander w drugiej połowie roku skupia się wokół nauki języka i transformacji cyfrowej. W pierwszej połowie 2022 roku program koncentrował się na kursach dot. umiejętności przywódczych kobiet, a także kursach dot. komunikacji i negocjacji. Programy były realizowane przez: London School of Economics and Political Science (LSE), University of Cambridge, the British Council oraz Harvard Business Publishing Education.

Programy stypendialne w Polsce

W 2021 roku Santander Bank Polska przyznał ponad 6 700 grantów studentom i przedsiębiorcom. W pierwszej połowie tego roku bank uruchomił program Stypendium Santander | Biznes w praktyce. Jego celem jest rozwój umiejętności biznesowych oraz zwiększanie szans na zatrudnienie. Program obejmuje praktyczne kursy dotyczące psychologii sprzedaży. Dodatkowo uczy zarządzania wydajnością sprzedaży, prowadzenia negocjacji, korzystania z podstawowych narzędzi internetowych do budowania marki i sprzedaży.

Programy Santander Scholarships promują ideę kształcenia przez całe życie. Stypendia zwiększają szansę uczestników ryku pracy poprzez podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych i możliwość zdobywania nowych kompetencji.

Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce powiedział: „Oferowane przez bank stypendia i granty potwierdzają nasze zaangażowanie w ideę kształcenia przez całe życie, promocję rozwoju i równych szans. Od ponad 25 lat współpracujemy z renomowanymi uniwersytetami i instytucjami edukacyjnymi na świecie, które dzielą się ze społeczeństwem swoim doświadczeniem i wiedzą. Niezwykle ważnym elementem programu jest zaangażowanie polskich uczelni – poprzez organizację programów nie tylko dla społeczności akademickiej, ale dla każdego mieszkańca Polski, który jest zainteresowany podnoszeniem swoich umiejętności i kompetencji zawodowych”.

Pełna lista stypendiów znajduje się na stronie: https://www.becas-santander.com/pl/index.html  

Grupa Santander oraz jej wsparcie dla szkolnictwa wyższego

Grupa Santander nieustannie wspiera zrównoważony rozwój nakierowany na eliminację wykluczenia społecznego. Bank wyróżnia się na tle światowych instytucji finansowych swoją działalnością na rzecz wspierania edukacji, przedsiębiorczości oraz zatrudnienia, realizowaną za pośrednictwem Santander Universidades. Od początku swojej działalności bank przeznaczył na działania w programie Santander Universidades ponad 2,100 mld EUR. Współpracuje przy tym projekcie z ponad tysiącem uniwersytetów i instytucji z 15 krajów i udziela wsparcia ponad 790 tysiącom studentów, specjalistów oraz projektów biznesowych.

Źródło: Santander Bank Polska