Santander Consumer Multirent: leasing z dofinansowaniem EBI dla MŚP, czy warto i jak z niego skorzystać?

Santander Consumer Multirent: leasing z dofinansowaniem EBI dla MŚP, czy warto i jak z niego skorzystać?
Fot. stock.adobe.com/Sondem
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jak wynika z badania Santander Consumer Multirent, leasing pozostaje najchętniej wybieraną opcją finansowania aut przez przedsiębiorców (93 proc. wskazań). Przebija tym samym kredyt samochodowy (31 proc.) czy najem długoterminowy (42 proc.). Nawet z korzystnie rozłożonymi ratami, dla części małych i średnich przedsiębiorstw takie finansowanie może okazać się jednak wyzwaniem. Odpowiedzią na ten problem jest leasing z EBI. Na czym polega i dlaczego warto z niego korzystać?

Badanie przeprowadzone przez Santander Consumer Multirent wśród przedsiębiorców wykazało, że zastanawiając się nad finansowaniem samochodu, większość z nich bierze pod uwagę leasing (93 proc. wskazań). Trend ten dotyczy zarówno aut nowych, jak i używanych (kolejno 92 i 100 proc.) i jest popularny bez względu na wiek właściciela firmy. Znacząco przebija również inne sposoby finansowania, takie jak kredyt samochodowy, gotówkowy czy wynajem długoterminowy. Dla sektora MŚP nawet najlepiej przygotowana umowa leasingowa może jednak wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami finansowymi. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad leasingiem z dofinansowaniem z EBI, czyli z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dzięki któremu sumy opłat ponoszonych przez klienta są niższe niż w standardowej ofercie finansowania.

Z leasingu z dofinansowaniem EBI mogą skorzystać m.in. mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa

– Bank wypełnia przez to swoje zadanie, którym jest zwiększanie potencjału europejskiego w ramach wzrostu gospodarczego. Powoduje to podniesienie zarobków, a więc i wpływów do unijnego budżetu, z którego korzysta cała wspólnota – wyjaśnia Marek Lewandowski z Santander Consumer Multirent. – Z leasingu z dofinansowaniem EBI mogą skorzystać m.in. mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż 250 pracowników. Są jednak pewne wyjątki. Instytucja nie finansuje branży zbrojeniowej, tytoniowej czy biznesów czerpiących korzyści z hazardu.

Czytaj także: Santander Consumer Multirent rozpoczyna współpracę z platformą do zakupu samochodów używanych Carvago >>>

Współpraca EBI z Santander Consumer Multirent pozwala klientom leasingodawcy na leasing aut nowych i używanych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony z okresem finansowania od 24 do 60 miesięcy i z uproszczoną procedurą oceny wniosków, dzięki której decyzję można otrzymać nawet w ciągu jednej godziny. Do skorzystania z tej formy finansowania może zachęcić też atrakcyjna wysokość opłaty wstępnej za wydanie auta – która zaczyna się od 0 proc. wartości pojazdu.

Leasing z EBI nie jest powszechnie znany, mimo że jest atrakcyjny dla spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych, a procedura jego przyznawania jest bardzo prosta.

– komentuje Marek Lewandowski z Santander Consumer Multirent. – Cieszymy się, że dzięki współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym możemy przybliżyć to rozwiązanie naszym klientom z sektora MŚP i ułatwić im korzystanie z leasingu na firmowe samochody na warunkach finansowych dopasowanych do ich potrzeb.

Czytaj także: Santander Consumer Multirent digitalizuje obsługę klienta i uruchamia nową platformę >>>

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) jest instytucją finansową Unii Europejskiej z siedzibą w Luksemburgu. Głównym celem Banku jest zwiększanie potencjału europejskiego w zakresie zatrudnienia i wzrostu gospodarczego, jest on również zaangażowany we wspieranie działań w dziedzinie klimatu i polityki unijnej poza granicami Unii Europejskiej. EBI pozyskuje środki finansowe na rynkach kapitałowych i udziela kredytów na preferencyjnych warunkach, w ramach których finansowane są inwestycje w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Źródło: Santander Consumer Multirent