Santander Consumer Bank podwyższa oprocentowanie lokaty i wprowadza zmiany w rachunku oszczędnościowym

Santander Consumer Bank podwyższa oprocentowanie lokaty i wprowadza zmiany w rachunku oszczędnościowym
Fot. Santander Consumer Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Consumer Bank kolejny raz podwyższa oprocentowanie lokaty Online Nowe Środki. Po zmianie wyniesie ono kolejno 6,20 proc. na 12 miesięcy i 6,00 proc. na pół roku. Bank wprowadza również nowe oprocentowanie w wysokości 5,50 proc. dla lokaty na 3 miesiące. Oprócz tego bank podwyższył oprocentowanie promocyjne rachunku oszczędnościowego na 6 proc. na nowe środki do 1 000 000 zł.

Podwyższenie oprocentowania Lokaty Online Nowe Środki i wprowadzenie nowej, 3-miesięcznej opcji z oprocentowaniem na poziomie 5,50, to efekty pracy banku nad rozwojem oferty produktowej, tak by dopasować ją do wymagań rynku i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Produkt pozwala na wpłatę kapitału od 1000 aż do 400 000 zł. Wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu.

Czytaj także: Santander Consumer Bank sfinansuje zakupy e-commerce dzięki umowie z Comperia.pl >>>

Według GUS inflacja w Polsce w czerwcu 2022 przekroczyła już 15 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. To właściwy moment na to, żeby zadbać o swoje oszczędności z wykorzystaniem produktów finansowych.

 – mówi Magdalena Drążkowska,  Menedżer ds. Depozytów Detalicznych z Departamentu Zarządzania Finansowego z Santander Consumer Banku. – Naszą lokatę Online Nowe Środki można założyć przez stronę banku, a następnie obsługiwać z poziomu bankowości elektronicznej. Klient dostaje duży wybór okresów lokacyjnych – od 1 aż do 36 miesięcy. Dodatkowym jej autem jest to, że ulega automatycznemu przedłużeniu. Co oznacza, że – jeśli nie zdecydujemy inaczej – środki i zgromadzone odsetki pozostaną na rachunku i będą stanowiły kapitał następnej lokaty. Z informacji zebranych po analizie rynku, mogę szczerze powiedzieć, że nasza oferta stawia Santander Consumer Bank w czołówce lokat terminowych bez dodatkowych warunków.

Jak założyć Lokatę Online Nowe Środki?

Wystarczy wejść na stronę internetową banku i wypełnić prosty wniosek, podczas którego klient wybierze kwotę lokaty, okres na który ma zostać zawarta oraz sposób jej odnowienia. Zostanie również poproszony o podanie i weryfikację swoich danych osobowych i kontaktowych oraz o dołączenie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego. Następnie pozostaje mu tylko przelanie pieniędzy według widocznych na ekranie wskazówek. Należy pamiętać, że muszą to być nowe środki, czyli w przypadku obecnych klientów banku – kapitał ponad saldo z dnia 12.07 br. Po zakończonym procesie, do zakładającego przyjdą e-mail i sms z potwierdzeniem.

– Innym produktem, którym warto się zainteresować, jeśli chcemy chronić swój budżet, jest rachunek oszczędnościowy – dodaje Magdalena Drążkowska z Santander Consumer Banku. – Santander Consumer Bank właśnie podniósł oprocentowanie promocyjne RO na nowe środki na 6 proc. do 1 000 000 zł, wydłużając obecną promocję. To jedyna oferta na rynku z taką kwotą maksymalną bez konieczności zakładania ROR. Jakie są dodatkowe korzyści? Szybki, prosty i wygodny sposób założenia rachunku, bez minimalnej wpłaty, wpłaty i wypłaty w dowolnym momencie bez utraty odsetek, 0 zł za prowadzenie rachunku, dowolna ilość przelewów w miesiącu bez dodatkowych opłat i dostęp do środków 24/7 online.

Rachunek oszczędnościowy można założyć równie łatwo, co wspomnianą wyżej lokatę, wypełniając wniosek na stronie internetowej banku.

Źródło: Santander Consumer Bank / SCB