Santander Consumer Bank partnerem strategicznym akceleratora Accelpoint

Santander Consumer Bank partnerem strategicznym akceleratora Accelpoint
Fot. Santander Consumer Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Consumer Bank - bank od kredytów, nawiązał współpracę ze spółką Accelpoint. W ramach programu AccelUp, dojrzałe startupy mają szansę na rozwój swojego biznesu we współpracy z liderem rynku consumer finance w Polsce.
#SantanderConsumerBank nawiązał współpracę ze spółką #Accelpoint. W ramach programu #AccelUp dojrzałe #startupy mają szansę na rozwój swojego biznesu we współpracy z liderem rynku consumer finance w Polsce

Santander Consumer Bank dołączył do takich instytucji jak AXA Partners oraz Orange Polska i stał się odbiorcą technologii w programie AccelUp. Jeden z liderów polskiego rynku consumer finance wzbogacił tym samym ścieżkę #fintech, umożliwiając startupom z tej branży współpracę z nowym partnerem. To dla nich również szansa na ekspansję i dotarcie do kilku milionów Polaków, którzy każdego dnia korzystają z rozwiązań finansowych proponowanych przez bank od kredytów.

AccelUp to dla startupów nie tylko zastrzyk gotówki

AccelUp to program akceleracyjny, który nadzoruje spółka Accelpoint. Daje on możliwość nawiązania współpracy między dużymi firmami a start-upami posiadającymi gotowe rozwiązania, spójne z celami biznesowymi nowych partnerów. Start-upy z segmentu fintech, insurtech czy telco, które zakwalifikują się do programu, otrzymują bezzwrotne wsparcie finansowe do 200 000 zł na realizację wspólnego projektu z wybranym partnerem.

–  AccelUp to dla startupów nie tylko zastrzyk gotówki. W ramach programu, Santander Consumer Bank wesprze przedsiębiorców swoim biznesowo-finansowym know-how. Każdemu z uczestników poświęcimy dedykowane indywidualne konsultacje z naszymi ekspertami. Istnieje również możliwość nawiązania dłuższej współpracy przy wdrażaniu konkretnych rozwiązań – mówi Maciej Dąbrowski, dyrektor Departamentu Strategii i Innowacji Santander Consumer Banku. Ponadto startupy będą mogły zaprezentować swoje produkty przed ekspertami z globalnych funduszy VC.

Czytaj także: Santander Consumer Bank partnerem Warsaw Booster’19 >>>

Zgłoszenia do programu spółka Accelpoint przyjmuje w trybie ciągłym.

– Pierwszy etap akceleracji firmy to pomoc w dopasowaniu produktu do potrzeb partnerów. Następnie startup ma możliwość przetestowania swojego pomysłu na infrastrukturze swojego partnera, w ramach tzw. Proof of Concept – mówi Michał Bańka, CEO & Co-founder  Accelpoint.

Program AccelUp powstał we współpracy i jest realizowany z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – “Programy Akceleracyjne”. Wszystkie informacje na temat inicjatywy, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.accelpoint.pl.

Źródło: Santander Consumer Bank / SCB