Santander Bank Polska ułatwi przedsiębiorcom prowadzenie małych firm
– Przedsiębiorcy z sektora MŚP oczekują obecnie prostych rozwiązań, które zaoszczędzą im czas. Najlepiej dostępnych z poziomu aplikacji mobilnej, w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Odpowiadając na te potrzeby, Santander Bank Polska uruchamia usługę e-księgowości, dostępną zarówno z poziomu bankowości internetowej, jak i specjalnej aplikacji, w której przedsiębiorcy będą mogli swobodnie dodawać faktury, koszty, obserwować bieżący przepływ swoich finansów – mówi Adrian Kaczmarek, dyrektor ds. zarządzania projektami i rozwojem narzędzi MŚP w Santander Bank Polska.
Jednoosobowa działalność gospodarcza to w Polsce najpopularniejsza forma prowadzenia firmy. Decyduje się na nią coraz więcej osób – w tym roku liczba jednoosobowych firm przekroczyła już 3 mln. Od połowy października przedsiębiorcy, którzy mają zarejestrowaną jednoosobową działalność gospodarczą, mogą prowadzić swoją księgowość online. Taką usługę – we współpracy z firmą inFakt – wprowadził Santander Bank Polska. Narzędzie umożliwia wystawianie faktur zarówno w bankowości internetowej, jak i w aplikacji mobilnej inFakt oraz zapisywanie faktur do formatu.pdf i przesyłanie ich e-mailem do kontrahentów.
– Dostęp do e-księgowości daje możliwość prostego, intuicyjnego dodawania nowych faktur. Przykładowo, będąc w siedzibie kontrahenta, przedsiębiorca może wyciągnąć telefon z kieszeni i w kilka sekund, w trzech prostych krokach dodać nowego odbiorcę, usługę oraz wysłać fakturę e-mailem. Podobnie z dodawaniem kosztów, zatrzymując się na stacji benzynowej i odbierając fakturę, można zrobić jej zdjęcie, a system automatycznie pobierze z niej wszystkie wartości. Sprawdzi, że np. zakupiony dodatkowo towar, np. posiłek, nie powinien się na niej znaleźć, usunie go i zaksięguje prawidłową wartość faktury w systemie – tłumaczy Adrian Kaczmarek.
Wystawiając fakturę, przedsiębiorca może skorzystać z dostępnych w eKsięgowości gotowych szablonów, a w razie problemów – poprosić o wsparcie księgowe lub techniczne. Stworzona w tym celu infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty, w wydłużonych godzinach 7-22. W pakiecie samodzielnej księgowości możliwe jest również generowanie i wysyłka plików JPK, a także generowanie Księgi Przychodów i Rozchodów, deklaracji VAT-7 i PIT-5. Przedsiębiorcy mogą również kontrolować terminy płatności i wysokość składek do ZUS i Urzędu Skarbowego.
Usługa eKsięgowości realizowana w trzech wariantach
Santander Bank Polska przygotował również płatne pakiety dla przedsiębiorców, którzy chcą powierzyć prowadzenie finansów swojej firmy zdalnemu księgowemu.
– Usługa eKsięgowości jest realizowana w trzech wariantach, wystawianie faktur, które jest darmowe lub płatne w zależności od liczby takich dokumentów, samodzielne prowadzenie księgowości oraz ogólnopolskie biuro rachunkowe. Ceny są zróżnicowane w zależności od rodzaju wybranej usługi i liczby dokumentów, jaką operuje klient – mówi Adrian Kaczmarek.
W ramach tej ostatniej oferty, zdalny księgowy lub księgowa zewidencjonuje wszystkie koszty, wyśle deklaracje podatkowe do US, będzie reprezentować przedsiębiorcę przed urzędami i doradzi najlepsze rozwiązania. Co istotne, narzędzie w jednej z opcji daje też możliwość dostępu do jednego, wybranego księgowego bądź księgowej, który będzie się zawsze zajmował sprawami danej firmy i znał jej specyfikę. Dzięki temu przedsiębiorca zaoszczędzi czas (np. nie będzie musiał każdorazowo wyjaśniać, z czym ma problem) i będzie mógł się skupić na prowadzeniu biznesu.
– Przedsiębiorcy nie są w tym wszystkim sami, dostają od nas wsparcie księgowych, do których mogą się odzywać w każdym momencie, z każdą wątpliwością. To istotne o tyle, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nasza ustawa o podatku dochodowym zmieniała się już czternaście razy, w związku z tym nie jest to proste zagadnienie, chcemy wspierać, a przede wszystkim ułatwiać przedsiębiorcom prowadzenie biznesu. eKsięgowość to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas, a dzięki temu właściciel małej firmy może poświęcić go rozwój swojego biznesu – mówi Adrian Kaczmarek, dyrektor ds. zarządzania projektami i rozwojem narzędzi MŚP w Santander Bank Polska.
Źródło: Newseria