Santander Bank Polska przejmie część klientów Deutsche Banku Polska po 9 listopada

Santander Bank Polska przejmie część klientów Deutsche Banku Polska po 9 listopada
Fot. Materiały prasowe Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Bank Polska zapowiedział, że po 9 listopada rozpocznie migrację klientów detalicznych oraz z segmentu SME przejmowanego Deutsche Banku Polska do swojego systemu. Koszty związane z przejęciem - w kwocie 250 mln zł - pozostają bez zmian.

#SantanderBankPolska po 9 listopada rozpocznie migrację klientów detalicznych oraz z segmentu SME przejmowanego #DeutscheBankPolska do swojego systemu @SantanderBankPL

Po 9 listopada po wpisaniu do KRS-u klienci DB Polska staną się klientami Santander Banku Polska. W długi weekend dokonamy migracji klientów” – powiedział Gajewski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że bank cały czas optymalizuje sieć oddziałów i placówek biorąc pod uwagę całą sieć, a nie tylko same przejmowane placówki Deutsche Bank Polska.

Wcześniej banki informowały, że DB Polska będzie kontynuował działalność na terytorium Polski w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, a także detalicznych kredytów hipotecznych w walutach obcych, która to działalność pozostanie w DB Polska po wydzieleniu.

Czytaj także: Santander Bank Polska: 495,45 mln zł zysku netto w III kw. 2018 r. Akcja kredytowa wzrosła >>>

Migracja dotyczy klientów detalicznych i SME Deutsche Bank Polska. Równocześnie przypominamy, że Santander Bank nabywa wydzieloną część Banku obejmującą bankowość detaliczną, w tym bankowość prywatną, oraz bankowość SME. Transakcja dotyczy także zakupu Biura Maklerskiego Deutsche Bank Polska S.A. Jednocześnie chcemy podkreślić, że Deutsche Bank Polska S.A. pozostaje na rynku usług finansowych – będzie rozwijał Bankowość Inwestycyjną i Korporacyjną, w tym Globalną Bankowość Transakcyjną, kontynuując obsługę polskich i zagranicznych korporacji, instytucji finansowych oraz sektora publicznego w zakresie m.in. bankowości transakcyjnej, powierniczej oraz obsługi handlu zagranicznego” – czytamy w stanowisku Deutsche Bank Polska.

Koszty połączenia bez zmian

Wiceprezes Maciej Reluga dodał, że zakładane wcześniej koszty w kwocie 250 mln zł związane z połączeniem banków pozostają bez zmian.

I tak, jak zapowiadaliśmy 100 mln zł w tym roku będzie i w kolejnym – a czy będzie nieco więcej, to zobaczymy. I zakładamy też pewne koszty jeszcze w 2020 r.” – wskazał Reluga.

Według prezesa Gajewskiego, niezależnie od połączenia, tak czy inaczej w tym okresie bank ponosiłby pewne koszty.

Kolejne miesiące to intensywna kontynuacja kampanii rebrandingowej m.in. związaną z Ligą Mistrzów UEFA, która rusza w lutym 2019 r.” – dodał Gajewski.

Z nowego „Konta Jakie Chcę” na koniec kwartału korzystało 914 tys. klientów. „Niedawno otworzyliśmy już milionowe konto” – podkreślił prezes.

„W III kw. koszt ryzyka kredytowego wyniósł 0,81%, podobnie jak w poprzednim kwartale. Jeżeli chodzi o ryzyko kredytowe, nic niepokojącego się nie dzieje” – powiedział także Reluga.

Santander Bank Polska ( d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Źródło: ISBnews