SANBank zrealizował cykl lekcji Bakcyla w kolejnej szkole

SANBank zrealizował cykl lekcji Bakcyla w kolejnej szkole
Fot. Nadsański Bank Spółdzielczy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
19 grudnia 2018 roku Nadsański Bank Spółdzielczy zakończył cykl zajęć dla uczniów klasy I i trzech klas II Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

Uczniowie poznali zasady działania produktów kredytowych oraz produkty takie jak lokaty, obligacje, akcje w kontekście profilu ryzyka inwestora #BAKCYL #SANBank

Spotkania z czterema klasami odbywały się w cyklu cotygodniowym, podczas lekcji z przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” pod kierownictwem Pani Justyny Czech, w których wzięło udział w sumie ponad 90 uczniów w wieku 16 i 17 lat. W trakcie przeprowadzonych trzech lekcji poruszono następujące tematy: „Zasady bezpiecznego pożyczania”, „Od oszczędzania do inwestowania”, „Finanse na całe życie”, podczas których młodzież miała możliwość pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i edukacji finansowej. Uczniowie poznali zasady działania produktów kredytowych oraz produkty takie jak lokaty, obligacje, akcje w kontekście profilu ryzyka inwestora, dowiedzieli się na czym polega reinwestycja i dywersyfikacja, a także co to jest procent składany i jaki jest wzór na jego obliczanie oraz skąd się bierze sukces długoterminowego oszczędzania.

Nadsański Bank Spółdzielczy realizuje projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL od 2017 roku. Tylko w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu bankowcy – wolontariusze zrealizowali łącznie 24 lekcje dla blisko 150 uczniów na terenie swojego działania.

Źródło: Nadsański Bank Spółdzielczy