Samsung otworzy w Lublinie drugi polski inkubator firm technologicznych
„Rozwijamy naszą sieć inkubatorów dla młodych spółek w Polsce. Jeszcze w tym roku, otworzymy w Lublinie nasz drugi inkubator. Głównym obszarem zainteresowań nowej, zlokalizowanej w Lublinie, placówki będzie cyberbezpieczeństwo” – powiedział Ahn podczas konferencji Cybersec w Krakowie.
Projekty dedykowane szczególnie cyberbezpieczeństwu
W ramach lubelskiego Inkubatora Samsung powstawać będą projekty dedykowane szczególnie cyberbezpieczeństwu. Wśród nich znajdą się technologie i rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemom inteligentnym, umożliwiające zbieranie danych i ich przetwarzanie oraz komunikację.
„Polska jest dla marki Samsung niezwykle istotnym rynkiem, nie tylko pod względem sprzedaży, ale również zaangażowania firmy w wiele inicjatyw. Nie tylko podnosimy kompetencje cyfrowe Polaków, lecz także staramy się wyrównywać szanse młodych, zdolnych przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w prowadzonych projektach. Po ogromnym sukcesie pierwszego otwartego w Rzeszowie Samsung Inkubatora, zdecydowaliśmy się na stworzenie kolejnego – tym razem w Lublinie. Wybór właśnie tych miast jest nieprzypadkowy. To duże ośrodki akademickie, a jednocześnie obszary, które w dalszym ciągu potrzebują wsparcia dla adaptacji najnowszych technologii” – podkreśliła CSV & Partnership Manager w Samsung Electronics Polska Magdalena Olborska.
Wsparcie ekspertów
Start-upy, które zakwalifikują się do programu otrzymają stałe wsparcie zarówno menedżerów firmy Samsung, jak i ekspertów warszawskiego instytutu R&D firmy. Najlepsze z projektów mogą liczyć na dofinansowanie.
Oprócz wsparcia młodych przedsiębiorców, nowy Inkubator Samsung zaoferuje także bogaty program zajęć skierowany do mieszkańców Lublina, obejmujący szkolenia, warsztaty z kodowania czy hackatony.
Pierwsza taka inicjatywa funkcjonuje już w Rzeszowie
Lublin to drugie miasto, w którym powstanie Samsung Inkubator. Pierwsza tego typu inicjatywa od ponad roku funkcjonuje już w Rzeszowie i koncentruje się na obszarze Internetu Rzeczy (IoT) i Machine Learning.
Grono start-upów objętych wsparciem obejmuje już 12 projektów, w tym projekt inteligentnych luster WiseGlass, czy JiTiV – system smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej.
Źródło: ISBnews