Samsung NX30 i GALAXY K zoom nagrodzone przez Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA)

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

samsung.logo.01.762x218Samsung Electronics Co. Ltd, ogłosił zdobycie nagród dla swoich produktów przyznawanych przez Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA) w następujących kategoriach fotograficznych: Europejski aparat fotograficzny w smartfonie 2014-2015, Europejski aparat fotograficzny z funkcją łączności 2014-2015.

Nagrodzone w tym roku produkty fotograficzne to: Samsung GALAXY K zoom, Samsung SMART CAMERA NX30. Wszystkie te urządzenia zdobyły uznanie jurorów dzięki innowacyjnym funkcjom i niepowtarzalnej stylistyce.

W firmie Samsung staramy się przecierać szlaki w dziedzinie innowacji. Nie ustajemy w wysiłkach na rzecz odkrywania nowych rozwiązań ulepszających codzienne życie naszych klientów, powiedział Sunny Lee, prezes Samsung Electronics Europe. Tak wiele nagród EISA przyznanych przez tak szacowne jury umacnia nas w przekonaniu, że oferujemy najlepsze na rynku produkty, które naprawdę wzbogacają życie użytkowników.

Nagrody EISA otrzymują produkty stanowiące wzorowe połączenie innowacyjnych technologii, eleganckiego wzornictwa i użytecznych funkcji. Grono jurorów plebiscytu EISA tworzą redaktorzy 50 czasopism z zakresu elektroniki użytkowej z 19 krajów Europy.

Oto jak jury uzasadnił fakt przyznania nagród zwycięskim produktom:

EUROPEJSKI APARAT FOTOGRAFICZNY W SMARTFONIE 2014-2015 — Samsung GALAXY K zoom

  • GALAXY K zoom to nowy smartfon wyposażony w profesjonalny aparat fotograficzny, który łączy najnowsze technologie cyfrowej fotografii z doświadczeniem firmy Samsung, zdobytym przy opracowywaniu wiodącej na rynku serii smartfonów GALAXY.
  • GALAXY K zoom został wyposażony w innowacyjny wysuwany obiektyw, zapewniający 10-krotny zoom optyczny, umieszczony w cienkiej i zgrabnej obudowie.
  • Wśród innych jego zalet warto wymienić matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 20,7 megapikseli, optyczną stabilizację obrazu, ksenonową lampę błyskową oraz wyświetlacz HD Super AMOLED o przekątnej 4,8″, zapewniające ostre i wyraziste zdjęcia, nawet jeżeli zostały wykonane przy słabym oświetleniu.
  • Kompaktowy i poręczny GALAXY K Zoom ma bardzo ergonomiczną budowę, a dzięki smukłej, stylowej sylwetce urządzenie wygodnie trzyma się w dłoni.

Jak stwierdzili jurorzy EISA, zastosowana w tym pierwszym przeznaczonym specjalnie do robienia zdjęć smartfonie matryca BSI CMOS o rozdzielczości 20,7 milionów pikseli, umieszczona za obiektywem, oferuje większą rozdzielczość niż wiele samodzielnych aparatów kompaktowych i zapewnia doskonałą jakość zdjęć, nawet przy słabym oświetleniu.

EUROPEJSKI APARAT FOTOGRAFICZNY Z FUNKCJĄ ŁĄCZNOŚCI 2013-2014 — Samsung SMART CAMERA NX30

  • Systemowy aparat fotograficzny NX30, którego powstanie było zainspirowane rozwiązaniami profesjonalnymi, oferuje wysoką jakość zdjęć i jeszcze szybsze działanie.
  • Jego zaawansowana 20,3-megapikselowa matryca CMOS APS-C i autofokus NX AF System II umożliwiają tworzenie wysokiej jakości zdjęć z perfekcyjnie odwzorowanymi szczegółami i bogatą kolorystyką, a uchylny wizjer elektroniczny oraz ruchomy, dotykowy wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 3″ pozwalają użytkownikowi na wybranie dowolnego punktu widzenia.
  • Bazując na wiodącej na rynku technologii SMART CAMERA, Samsung wprowadził w modelu NX30 technologie łączności NFC i WiFi, dzięki którym korzystanie z licznych opcji przesyłania zdjęć pomiędzy aparatem a smartfonami obsługującymi technologię NFC staje się dziecinnie proste.

Jurorzy EISA docenili zastosowany w aparacie NX30 firmy Samsung uchylny wizjer elektroniczny, który można odchylić aż o 80 stopni, umożliwia użytkownikowi swobodę wyboru punktu widzenia.

O stowarzyszeniu EISA

Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA) zrzesza 50 specjalistycznych, poświęconych elektronice użytkowej czasopism z 19 krajów Europy. Organizacja znana jest na całym świecie m.in. dzięki europejskim nagrodom EISA. Każdego roku w czerwcu redaktorzy wszystkich 50 magazynów spotykają się, aby zdecydować, który z produktów opisywanych w ich publikacjach w bieżącym roku zasłużył na nagrodę EISA w jednej z sześciu kategorii: Audio, Wideo, Kino domowe, Fotografia, Elektronika samochodowa i Urządzenia mobilne. Zwycięzcy mają prawo posługiwać się znakiem EISA przez kolejne 12 miesięcy, potwierdzając jakość marki oraz podkreślając swoją wiodącą pozycję na rynku. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.eisa.eu.

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.