„Samorząd Równych Szans” – rusza kolejna edycja

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

niepelnosprawni.01.250xTo będzie już czwarta edycja konkursu "Samorząd Równych Szans". Jego celem jest promowanie najlepszych praktyk na rzecz osób niepełnosprawnych. Konkurs jest także szansą dla pracowników samorządowych na uczestnictwo w warsztatach omawiających najnowsze zmiany prawne dotyczące osób niepełnosprawnych.

Adresatem konkursu są jednostki wszystkich szczebli samorządowych – od gmin do województw. Wymogiem jest zorganizowanie przez samorząd inicjatywy, która w innowacyjny i znaczący sposób zwiększyła udział osób niepełnosprawnych w życiu lokalnej społeczności.

Formularz zgłoszeniowy wraz z prezentacją power point należy przesłać do 6 lipca 2012 roku. Regulamin konkursu i wszelkie informacje znajdują się na stronie organizatora, czyli Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego z siedzibą w Krakowie: www.firr.org.pl.

Samorządy województwa małopolskiego mogą się starać dodatkowo o nagrodę marszałka województwa małopolskiego. Projekt współfinansowany jest ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl