Rynek oczekuje aż czterech obniżek stóp procentowych. Fed pod presją

Rynek oczekuje aż czterech obniżek stóp procentowych. Fed pod presją
Fot. stock.adobe.com/fotofabrika
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fed znalazł się pod ogromną presją. Donald Trump chce utrzymać dobre tendencje w amerykańskiej gospodarce. Pomogłoby obniżenie stóp procentowych. Inwestorzy oczekują czterech obniżek do końca 2020 r.

Inwestorzy oczekują czterech obniżek stóp procentowych do końca 2020 r. #StopyProcentowe #Fed #USA

Fed ostatnio podwyższał stopy procentowe w grudniu ub.r. Oczekiwania, że dojdzie aż do czterech obniżek mogą się wydawać zaskakujące, ale trzeba jednak uwzględnić, że D.Trump rozpoczął swoją kampanię wyborczą o reelekcję i nie chce słyszeć, że pogarsza się stan gospodarki USA.

Czytaj także: Co z podwyżką stóp procentowych? Fed może dać sygnał do powrotu do ultraliberalnej polityki pieniężnej >>>

Inwestorzy będą rozczarowani?

– Fed znalazł się pod olbrzymią presją, ale banki centralne nie lubią, gdy wywierana jest zbyt duża presja – mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. – Dlatego tak bardzo prawdopodobne jest, że podczas najbliższej, czerwcowej sesji nie dojdzie do obniżki stóp procentowych, a inwestorzy będą rozczarowani.

Przy takim scenariuszu bardzo istotny okaże się komunikat Fed, a więc to czy będzie zawierał sugestie, że dojdzie do obniżek.

Źródło: MarketNews24