Rynek finansowy: Prokurator i coach

Rynek finansowy: Prokurator i coach
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kontynuujemy druk cyklu wykładów profesora Andrzeja Blikle, matematyka, przedsiębiorcy, znawcy nowoczesnego zarządzania. Dzisiaj o popełnianiu błędów i reakcjach na to.

W pracy managera bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy ktoś z naszego zespołu popełni błąd. I często jest tak, że nie można przejść nad tym faktem do porządku. Trzeba coś zrobić – niezależnie od tego jak bardzo taka sytuacja jest niekomfortowa dla nas, musimy zająć stanowisko. Możemy wtedy przyjąć dwie całkowicie różne postawy: prokuratora albo coacha. Bardzo istotne jest zrozumienie, czym one się różnią. Prokurator będzie dążył do udowodnienia winy i wymierzenia kary, coach zaś będzie starał się doprowadzić do modyfikacji zachowania osoby, która popełniła błąd.

Tu trzeba zrobić uwagę, że z psychologicznego punktu widzenia często łatwiej jest być prokuratorem niż coachem. Emocje wręcz pchają nas w kierunku poszukiwania winy i karania. Bycie coachem wymaga niezwykle silnej samokontroli i… dobrego przygotowania w zakresie właściwego kształtowania relacji w zespole.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI