Rusza Festiwal Sztuki! 16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

Rusza Festiwal Sztuki! 16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie
Andrzej Dudziński, Akt zszedł ze schodów (arch. artysty)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W dniach 5 - 7 października po raz 16. odbywają się najważniejsze w Polsce targi sztuki. Tradycyjnie w Warszawie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskim.

Ponad 60 galerii sztuki współczesnej z całej Polski oraz antykwariatów bierze udział w tym spektakularnym wydarzeniu kulturalnym. Są też galerie angielskie, chińskie i niemieckie #WarszawskieTargiSztuki

Ponad 60 galerii sztuki współczesnej z całej Polski ( m.in. Zderzak, Galeria Muzalewska, Mia Art. Gallery,  Galeria Grafiki i Plakatu, Mostra, Beta 16)  oraz antykwariatów (m.in. Artykwariat,  Galeria 32 i Berżera) bierze udział w tym spektakularnym wydarzeniu kulturalnym. Są też galerie angielskie, chińskie i niemieckie.

Warszawskie Targi Sztuki – to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie można obejrzeć i kupić prace uznanych już artystów współczesnych, m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jana Tarasina, Józefa Hałasa, młodych ale już z dorobkiem, jak Łukasz Surowiec czy Monika Szwed  oraz dzieła wybitnych przedwojennych malarzy (Józef Brandt, Wojciech Wiess, Alfons Karpiński). Dostępne jest też rzemiosło artystyczne wysokiej klasy oraz retro biżuteria.

Działalność edukacyjna

Misją WTS jest również działalność edukacyjna. Po raz szósty profesjonalna Pracownia Kwadrat Grafiki Artystycznej Iwony Cur  poprowadzi  zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą.  Jak co roku  gościem Pracowni będzie znany plakacista Andrzej Pągowski. Odbędą się też wykłady o sztuce ( o twórczości Wojciecha Fangora) i rynku sztuki ( „Czy warto inwestować w rzemiosło artystyczne?”)  oraz spotkania ze znanymi artystami – Andrzejem Dudzińskim „Dudim”.

Wystawy uznanych twórców

Tradycyjnie targom towarzyszą wystawy uznanych twórców – prezentowane były już dokonania m.in. Jacka Malczewskiego, Tadeusza Kantora i  znanej na wszystkich kontynentach Magdaleny Abakanowicz. „Grupa mutantów” jej autorstwa,  pokazana  na 15. WTS została zakupiona przez wrocławskie Muzeum Narodowe.   W  tym roku pokażemy obrazy takich twórców, jak Wojciech Fangor (jego dzieła biją rekordy aukcyjne) i Andrzej  Dudziński „Dudi”,  artystów tworzących w różnych stylistykach, którzy wiele lat mieszkali w USA. Cenionych i docenionych nie tylko przez krytyków. Dzieła znanego przede wszystkim z wirujących kół artysty będą pożyczone od Magdaleny Fangor, żony twórcy (nie pokazywane dotąd szerszej publiczności) oraz od warszawskiej  Piękna Gallery. Prace Dudzińskiego przyjadą prosto z pracowni malarza.  W zeszłym roku, zaledwie w ciągu niespełna trzech dni 15. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odwiedziło około 10 tys. osób !

Organizator: D. A. Rempex

Patron Honorowy:

Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz

Patronat Honorowy: Polski Komitet ds. UNESCO

Partner:

Zamek Królewski w Warszawie -Muzeum

Stowarzyszenie Antykwariuszy i Marszandów Polskich

Patroni medialni:

Wirtualna Polska   Co jest Grane   RMF Classic  La Vie  artinfo.pl   Rynek i Sztuka

O.pl  TV Student   www.alebank  Arteon  Weranda  Stolica

www.warszawskietargisztuki.pl