Ropa poniżej poziomu 65, a Jen wzrósł do 119.00

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) uformowało nowe wsparcie na poziomie 1.2465 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i obecnie notowane jest około poziomu 1.2475. Wspólna waluta trzyma obecne poziomy,  ponieważ w tym tygodniu odbędzie się konferencja prasowa EBC i uczestnicy rynku spodziewają się zwiększenia ilości środków stymulacyjnych przez Bank Centralny.

Dolar amerykański (USD) przełamał poziom powyżej 119.00 w stosunku do jena japońskiego (JPY), osiągając w ten sposób nowe 7-letnie maksimum. Jen stracił na wartości jeszcze przed tygodniem dużej zmienności na rynku. Lepsze niż oczekiwano nowe dane z USA mogą popchnąć wartość tej pary walutowej wyżej.

Akcje

USA 500 (SPI) wzrósł do poziomu 2072 po czym spadł do poziomu 2055, a indeks US Tech (NDQ) odbił się do poziomu 4347, czyli swojego nowego maksimum,  napędzany przez „Czarny Piątek”.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój spadkowy trend, osiągając nowe 5-letnie minimum na poziomie 63.76 dolarów amerykańskich za baryłkę. OPEC nie był w stanie podjąć żadnej decyzji o zmniejszeniu produkcji ropy naftowej, przez co jej cena spadła o ponad 12 dolarów amerykańskich od ostatniego tygodnia.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło do poziomu 1142 dolarów amerykańskich za uncję i straciło kolejne 25 dolarów amerykańskich podczas otwarcia rynku. Szlachetny metal stracił na wartości, ponieważ Szwajcarzy odrzucili w niedzielnym referendum pomysł zwiększenia swoich rezerw złota.

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Put na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie dalej tracić na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.