Ropa naftowa na czteroletnim minimum

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) wzrosło wczoraj do poziomu 1.2491 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w oczekiwaniu na dzisiejszą publikację poziomu PKB oraz wskaźnika inflacji CPI.  Wspólna waluta pozostaje pod presją, ponieważ dzisiaj ogłoszony zostanie ostateczny kwartalny poziom PKB, a także ostateczny roczny wskaźnik CPI w Strefie Euro.

Dolar amerykański (USD) osiągnął swoje nowe siedmioletnie maksimum i obecnie jest notowany w okolicach poziomu 116.26 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Japoński premier zamierza ogłosić opóźnienie w podwyżce podatku od sprzedaży na konferencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. „Zielony” umacnia swoją pozycję przed ogłoszeniem raportu o sprzedaży detalicznej w USA, inwestorzy spekulują o poprawie jego danych.

Akcje

Akcje azjatyckie rosną nieprzerwanie od czterech dni wskutek opóźnienia podwyżki podatku od sprzedaży w Japonii. Indeks Japan 225 (NKI) sięgnął swojego maksimum wszechczasów na poziomie 17547, Hong Kong 50 (HSX) wzrósł do poziomu 24088, notowania China 50 (CNX) wzrosły do poziomu 7804, a India 50 (IND) osiągnęły poziom 8433.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend od ponad trzech miesięcy i osiągnęła już swoje czteroletnie minimum na poziomie 73.56 dolarów amerykańskich, pomimo znaczącego zmniejszenia zapasów tego surowca.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło dzisiaj rano do poziomu 1150, ponieważ aktywa funduszu SPDR Gold Trust wciąż tracą na wartości mimo, że osiągnęły już swoje sześcioletnie minimum.

Inwestorzy zainteresowani opcjami mogą utworzyć opcję Put na parze XAUUSD i oczekiwać zysków, jeśli notowania pary spadną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.