Ropa naftowa na 5-letnim minimum

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) odbiło się wczoraj do poziomu 1.2340 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wczoraj w Brukseli podczas spotkania szefów resortów finansów państw strefy euro odbyła się dyskusja na temat projektów budżetowych krajów strefy euro na 2015 r. Tylko Francja i Włochy muszą przyciąć swoje budżety, aby działać zgodnie z zasadami Unii Europejskiej.  Dzisiaj poznamy niemieckie i francuskie bilanse handlowe, które prognozowane są odpowiednio na poziomie 18.1 mld euro oraz -4.5 mld euro.

Dolar amerykański (USD) spadł wczoraj z poziomu 121.69 do poziomu 120.20 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ japońscy urzędnicy stwierdzili, że spadek kursu waluty pozytywnie wpływa na gospodarkę, w związku z poprawą gospodarki oraz zatrudnienia. Urzędnicy stwierdzili również, że spadek cen złota będzie równoważyć osłabienie jena. Dzisiaj będzie miała miejsce publikacja ważnych danych dla tej pary walutowej, czyli publikacja amerykańskiej czerwonej księgi i wskaźnika zaufania konsumentów w Japonii.

Akcje

Akcje amerykańskie straciły wczoraj na wartości, na wskutek  ostrej obniżki cen ropy, co mocno odczuły firmy energetyczne. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 2053, US 30 (DOW) do poziomu 17800 a US Tech (NDQ) do poziomu 4268.

Towary

Ropa naftowa (WTI) osiągnęła 5-letnie minimum na poziomie 62.26 dolarów amerykańskich za baryłkę, ponieważ członkowie OPEC są gotowi na dalsze obniżki cen, aby walczyć o swój udział w rynku.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) spadł do poziomu 0.8223 dzisiaj rano w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ze względu na silną obniżkę cen ropy i innych towarów.. Dzisiaj miała miejsce publikacja wskaźnika zaufania biznesu w Australii, który okazał się gorszy niż oczekiwano (prognoza na poziomie 5, publikacja 1).

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Put na parze AUDUSD i korzystać, jeśli para będzie traciła na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.