Roman Przasnyski głównym analitykiem Gerda Broker

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Głównym analitykiem firmy doradczej Gerda Broker został Roman Przasnyski. Decyzja o zmianach kadrowych wiąże się z chęcią wzmocnienia obszaru odpowiedzialnego za analizę danych biznesowych i strategię rynkową firmy. W latach ubiegłych był głównym analitykiem Gold Finance i Open Finance.

Roman Przasnyski od lat związany jest z polskim rynkiem kapitałowym, bankowością inwestycyjną i mediami. Analizy, komentarze oraz materiały o charakterze poradnikowym dotyczące giełdy, rynków finansowych i makroekonomii publikuje w prasie ogólnopolskiej i specjalistycznej od 1990 r. Pracował m.in. jako redaktor w miesięczniku „Forbes”, zastępca kierownika działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Giełdy Parkiet” oraz redaktor naczelny miesięcznika „Gra na Giełdzie”. Był również pracownikiem w Departamencie Badań i Prognoz w Polskim Banku Rozwoju oraz pracownikiem naukowym na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Do zadań Romana Przasnyskiego będzie należało m.in. dostarczanie zarządowi Gerda Broker pogłębionej wiedzy na temat gospodarki, analiza danych biznesowych, przygotowanie raportów i prognoz dotyczących polityki rozwoju rynku finansowego oraz reprezentowanie spółki w mediach.

Źródło: www.prnews.pl