Rolnictwo: Europejskie Forum Rolnicze 2019

Rolnictwo: Europejskie Forum Rolnicze 2019
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejskie Forum Rolnicze (EFR) to dwa dni dyskusji i spotkań z udziałem przedstawicieli polskiej oraz europejskiej polityki, a zarazem okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej. II edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej odbędzie się w dniach 1-2 marca 2019 r. w Centrum G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.

Pierwsza edycja EFR, która odbyła się w marcu br., zgromadziła blisko 2000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Wśród najważniejszych zagadnień EFR w 2019 r znajdą się: kształt wspólnej polityki rolnej (WPR) po 2020 r., innowacyjne rozwiązania w rolnictwie (dotyczące m.in. bezpieczeństwa żywności) oraz perspektywy rozwoju eksportu polskich produktów i przetworów rolno-spożywczych poza Unię Europejską.

Merytoryczna dyskusja o szansach i zagrożeniach dla polskiego rolnictwa to założenie, które nam przyświeca podczas tworzenia agendy Europejskiego Forum Rolniczego. W 2019 r. obok tradycyjnej debaty dotyczącej zmian, jakie niesie za sobą nowa perspektywa budżetowa, skupiamy się na najnowszych trendach, które można wykorzystywać w produkcji rolniczej, przetwórstwie oraz eksporcie. Formuła EFR, która z jednej strony pozwala na aktywny udział w debacie o przyszłości rozwoju obszarów wiejskich, a z drugiej jest okazją do zdobycia wiedzy oraz zapoznania się z przykładami innowacyjnych rozwiązań dedykowanych branży rolno-spożywczej, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, dlatego będziemy ją kontynuować – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, organizatora wydarzenia.

Rozwój eksportu produktów i przetworów rolno-spożywczych do krajów spoza UE

Jak wykorzystać szanse dla europejskiego rolnictwa płynące z rosnącego popytu na produkty żywnościowe w krajach afrykań...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI