Rezygnacja Prezesa GPW Pawła Tamborskiego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

tamborski.pawel.gpw.01.400x554Paweł Tamborski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Pozostanie na stanowisku do 31 grudnia 2015 roku.

Oświadczenie Prezesa Pawła Tamborskiego:

Giełda i rynek kapitałowy potrzebują dziś stabilności i przewidywalności. Polskie firmy powinny mieć łatwy dostęp do kapitału, żeby mogły się rozwijać i stanowić o sile polskiej gospodarki.

Z mojego wieloletniego doświadczenia zawodowego wynika, że w relacjach zarząd spółki – akcjonariusze najważniejsze jest zaufanie. Nigdy nie byłem politykiem. W MSP pojawiłem się jako ekspert z rynku. Byłem dumny i dalej jestem, że swoje doświadczenia zawodowe mogłem wykorzystać dla Polski. Nie chciałbym dziś, aby giełda była uwikłana w gry polityczne.

Od ponad roku razem z moimi kolegami z Zarządu skutecznie kierujemy Giełdą. Przygotowaliśmy nową strategię spółki i konsekwentnie ją realizujemy. Udało nam się zdobyć zaufanie uczestników rynku i ukierunkować giełdę na klientów. Widoczne są już pierwsze efekty naszych intensywnych działań w zakresie pozyskiwania nowych inwestorów, członków giełdy i animatorów. Wbrew tendencjom na rynku europejskim warszawska giełda utrzymała też dobrą dynamikę pozyskiwania nowych emitentów. GPW pomimo trudnego otoczenia rynkowego z kwartału na kwartał poprawia swoje wyniki finansowe. Widoczne efekty przynosi ścisła dyscyplina kosztowa, która przekłada się na wyższe tempo wzrostu zysku.

Wzrost wartości akcji oraz wypłacona dywidenda w okresie kadencji obecnego zarządu dały akcjonariuszom GPW zwrot na poziomie 22% – co jest najbardziej wymierną oceną skuteczności naszych działań.

Jednym z najważniejszych projektów, który został przez nas przygotowany i czeka na decyzję akcjonariuszy KDPW, jest integracja otoczenia post-transakcyjnego. W interesie polskiego rynku kapitałowego jest stworzenie w Polsce jednego, silnego podmiotu post-transakcyjnego, który będzie w stanie sprostać rosnącej konkurencji europejskiej. Bez zdecydowanych działań w tym zakresie dalszy rozwój polskiego rynku kapitałowego może być utrudniony ze względu na zagraniczną konkurencję.

Życzę Giełdzie dalszego rozwoju i liczę, że polski rynek kapitałowy, wspierany przez polski rząd, będzie jednym z najsilniejszych rynków na mapie Europy. Mamy taką szansę.

Źródło: www.gpw.pl