Revolut wprowadził pierwszą metalową bezstykową kartę płatniczą w Polsce oferującą moneyback

Revolut wprowadził pierwszą metalową bezstykową kartę płatniczą w Polsce oferującą moneyback
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut wprowadza kartę z metalu oferującą moneyback, czyli częściowy zwrot wydatków w walutach tradycyjnych lub cyfrowych. Revolut Metal to także usługi concierge, ubezpieczenie podróżne i nielimitowana wymiana walut.

Użytkownicy #RevolutMetal otrzymają do 1% #moneyback dla wszystkich zakupów poza Europą i 0.1% dla płatności w Europie #karty #Revolut @RevolutApp ‏

Revolut wprowadził jedyną na polskim rynku metalową kartę z obsługą płatności bezstykowych, która oferuje do 1% moneyback w walutach FIAT lub kryptowalutach, trzy razy większy niż standardowo miesięczny limit wypłat bez prowizji z bankomatów na całym świecie (2400 PLN), oraz usługi concierge dzięki którym klienci zlecą między innymi zakup biletów lotniczych lub biletów na koncerty.

Użytkownicy Revolut Metal skorzystają dodatkowo z nielimitowanej wymiany walut, bezpłatnych przelewów międzynarodowych, 24/7 priorytetowej obsługi klienta i ubezpieczenia podróżnego, które oprócz opieki zdrowotnej i dentystycznej oferuje także ubezpieczenie od zgubionego bagażu i odwołanych lotów.

Czytaj także: Revolut: rekordowy sezon w Polsce. 50 000 nowych kont w czerwcu i lipcu >>>

Dodatkowe zniżki

Co istotne użytkownicy Revolut Metal otrzymają do 1% moneyback dla wszystkich zakupów poza Europą i 0.1% dla płatności w Europie. Moneyback będzie dostępny w 25 tradycyjnych walutach FIAT lub 5 walutach cyfrowych, w tym Bitcoin.

Oprócz benefitów wprowadzonych w dniu premiery usługi, Revolut rozważa dalsze rozszerzanie oferty Metal o zniżki na saloniki lotniskowe, konta rodzinne, nielimitowane karty wirtualne zmieniające numer po każdej transakcji i dodatkowe benefity w ramach przyszłej platformy tradingowej Revolut.

Nowa karta jest pierwszą na polskim rynku metalową kartą oferującą płatności bezstykowe. Wykonana z najwyższą starannością i atencją do szczegółów jest trzykrotnie cięższa niż standardowe karty. Revolut Metal wyprodukowana jest z pojedynczego bloku metalu, a charakteru dodaje jej diamentowy połysk.

Nik Storoński, założyciel i CEO Revolut powiedział:

“Jestem przekonany, że Revolut Metal stanie się ekskluzywną kartą przyszłości i niezbędnym atrybutem każdego międzynarodowego podróżnika. Chociaż już teraz oferta zawiera wiele nowych funkcji, czeka nas jeszcze więcej, w tym trading bez prowizji i poczekalnie na lotniskach. „

„Wprowadzenie karty Revolut Metal jest również ważnym krokiem w kierunku generowania dodatkowych przychodów, szczególnie ważnych w momencie gdy przygotowujemy się do uruchomienia bezprowizyjnej platformy tradingowej i rozszerzenia działalności na Amerykę Północną i Azję jeszcze w tym roku” – dodał Storoński.

Darren Deal, Vice President, Prepaid Cards at Mastercard UK and Ireland powiedział:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni na myśl o partnerstwie z Revolut w ramach nowej prestiżowej karty Revolut Metal. Od unikatowego wyglądu, poprzez imponującą gamę korzyści dla posiadaczy karty, w połączeniu z globalną akceptacją Mastercard, powstała atrakcyjna oferta dla wszystkich regularnie podróżujących za granicę.

Karol Sadaj, Country Manager Revolut w Polsce powiedział:

„Staramy się wprowadzać innowacje, których nie ma nikt inny. Revolut Metal to aktualnie jedyna oferowana w Polsce karta z metalu obsługująca płatności bezstykowe.”

Revolut obsługuje w Polsce ponad 150.000 klientów indywidualnych i ponad 1.000 firm. Usługa Revolut for Business powstała w 2017 roku. Od tego czasu klienci biznesowi w Europie wykonali z jej pomocą przelewy o wartości 350 milionów dolarów, generując dzięki niej oszczędności rzędu 14 milionów dolarów. Revolut z siedzibą w Londynie, zdobył już ponad 2.000.000 klientów w Europie i zrealizował 100 milionów transakcji wartych ponad 16 miliardów dolarów. Revolut pozyskał finansowanie w wysokości 336 milionów dolarów od najbardziej prestiżowych inwestorów, m.in. Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.

Źródło: Revolut