Rekordowe wydatki na łódzkie drogi

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

droga.250xJeszcze nigdy w historri Łodzi nie zaplanowano tak dużych wydatków na inwestycje drogowe, jak w budżecie na 2012 rok. Największą część zaprojektowanej kwoty pochłonie budowa Trasy Górna, która umożliwi połączenie Łodzi z A1.

Łączna kwota na inwestycje drogowe w 2012 roku ma wynieść 520 mln zł, z czego około 420 mln ma pochłonąć Trasa Górna. Będzie ona budowana w dwóch etapach. Pierwszy obejmie budowę dwukilometrowego odcinka od ul. Paradnej do ul. Rzgowskiej, drugi, odługości 2,4 km, od ul. Pabianickiej do ul. Paradnej. Powstała droga będzie miała dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Budowa Trasy Górna obejmować będzie takie działania jak: rozbiórka budynków, budowa urządzeń nawadniających, instalacja urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z oświetleniem. W planach znajduje się także regulacja rzeki Olechówki, modernizacja torowisk, budowa wielopoziomowych skrzyżowań oraz tuneli.

Przedsięwzięcie realizować będzie firma Mosty Łódź, która wygrała przetarg. Inwestycja ma zostać zakończona jesienią 2013 roku.

Źródło: www.samorzady.pb.pl