Ratownicy Warty pomagają potrzebującym

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

warta.150xFundacja Warty i Kredyt Banku "Razem możemy więcej" przekaże łącznie 54,4 tys. zł na realizację 15 projektów zgłoszonych przez wolontariuszy w ramach konkursu grantów pracowniczych "Chcę pomagać".

Wolontariusze, pracownicy Warty i Kredyt Banku, dzięki dofinansowaniu z korporacyjnej Fundacji, będą jeszcze skuteczniej działać na rzecz lokalnych szkół, fundacji, stowarzyszeń, szpitali i domów dziecka. Komisja grantowa przyznała fundusze na realizację 15 najwyżej ocenionych projektów wolontariackich z Gdyni, Olsztyna, Kielc, Łodzi, Legnicy, Sokółki, Warszawy i Krakowa. Granty przeznaczone zostaną m.in. na remont izolatki na oddziale dziecięcym w szpitalu w Sokółce, wycieczkę podopiecznych domu dziecka w Kielcach do Centrum Nauki Kopernik i organizację terapii sensorycznej dla niedosłyszących dzieci z Olsztyna.

„Z każdą edycją konkursu zgłasza się do nas coraz więcej wolontariuszy, którzy wyróżniają się wielką wrażliwością i pasją działania na rzecz innych. Zachęcają swoich kolegów z pracy do udziału w projektach wolontariackich, a Fundacja przekazuje środki na realizację tych najlepszych”, mówi Emilia Gromadowska, prezes Fundacji.
Od początku roku Fundacja wsparła 26 inicjatyw zgłaszanych przez pracowników-wolontariuszy na łączną kwotę 100 tys. zł.

Warta jest jedną z największych i najstarszych firm ubezpieczeniowych w Polsce, należy do grupy KBC. Domeną działalności firmy są ubezpieczenia majątkowe i osobowe dla klientów indywidualnych i korporacyjnych.

Źródło: PIU