Raport Specjalny | Bankowość Lokalna – Prévoir | Intensyfikujemy partnerstwo z bankami spółdzielczymi
W ub.r. na łamach naszego miesięcznika ukazała się rozmowa na temat współpracy Prévoir z bankami spółdzielczymi. Czy coś zmieniło się w tym zakresie?
– Niezmiennie współpraca Prévoir z bankami spółdzielczymi opiera się na doświadczeniu, szacunku i zaufaniu. Każda ze stron wnosi swoje unikalne wartości – banki spółdzielcze relacje i zaufanie, które od lat budują w lokalnych społecznościach, a Prévoir ofertę ubezpieczeniową dopasowaną do potrzeb i możliwości klientów banków. Natomiast jeśli chodzi o zmiany, pierwszą z nich jest powiększenie zespołu dedykowanego do obsługi banków spółdzielczych. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej i efektywniej odpowiadać na potrzeby partnerów oraz dostosowywać ofertę do ich oczekiwań.
To bardzo istotne. Czy mogłaby pani wyjaśnić, jakie konkretnie zmiany zostały wprowadzone z myślą o bankach?
– Oczywiście. Ulepszyliśmy nasz flagowy produkt, który powstał specjalnie na potrzeby klientów banków spółdzielczych. Mówię oczywiście o ubezpieczeniu ProKredyt+, które zabezpiecza finansowo kredytobiorcę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Pracownik banku, mając w ofercie ProKredyt+, może dopasować warunki ubezpieczenia do każdego rodzaju zobowiązań finansowych klienta wobec banku. Mając na uwadze specyfikę rynku, na którym działają banki spółdzielcze zapewniamy pełną ochronę ubezpieczeniową osobom nawet do 85. roku życia, co nie jest często spotykane w ofertach ubezpieczycieli. Kolejny ważny element to niska cena ProKredyt+, co znacznie zwiększa jego dostępność.
Poza tym wprowadziliśmy kilka innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pracownikom banków spółdzielczych w sprawnej obsłudze klientów kupujących ubezpieczenie Prévoir.
Brzmi interesująco. Czy zauważyli państwo wzrost zainteresowania współpracą ze strony banków spółdzielczych?
– Tak, zdecydowanie. Coraz więcej banków spółdzielczych decyduje się na współpracę z nami. Cieszy nas to, ponieważ pokazuje, że nasze działania przynoszą efekty i są doceniane przez partnerów. Jesteśmy przekonani, że zaufanie, jakie zbudowaliśmy i nadal budujemy we współpracy z bankami spółdzielczymi, będzie przynosić wymierne korzyści. Nieustannie pracujemy nad projektami, które mają na celu rozwój sieci sprzedaży. Posiadamy dedykowany zespół i odpowiednie struktury w ramach kanału bancassurance, tak aby wykorzystując wspólnie z bankami spółdzielczymi przewagi konkurencyjne, sprostać wyzwaniom stale zmieniającego się rynku.
Jakie działania podejmują państwo, aby utrzymać bliskie relacje z bankami spółdzielczymi?
– Kluczowe jest dla nas podtrzymywanie bliskich relacji na poziomie lokalnym. Regularnie spotykamy się z przedstawicielami banków, uczestniczymy w różnego rodzaju wydarzeniach, które są istotne dla obu stron. Staramy się być obecni tam, gdzie są nasi partnerzy i angażować się zwłaszcza w inicjatywy promujące aktywny tryb życia.
Czy mogłaby pani podać przykłady takich wydarzeń?
– Uczestniczymy w lokalnych biegach, których organizatorami lub współorganizatorami są banki spółdzielcze. Wspieramy akcje charytatywne, tak istotne dla społeczności lokalnych, a także organizujemy własne wydarzenia promujące zdrowy i aktywny tryb życia. W ten sposób budujemy pozytywne relacje nie tylko z bankami, ale również z lokalnymi społecznościami.
W tym roku, jako formę wyróżnienia dla jednego ze współpracujących banków (sponsorującego wybitnego polskiego sportowca), zorganizowaliśmy wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.
Jakie są plany na przyszłość w kontekście współpracy z bankami spółdzielczymi?
– Planujemy oczywiście dalszy rozwój naszej oferty, aby jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby klientów banków spółdzielczych. Przed nami wiele przedsięwzięć, które pozwolą bankom spółdzielczym zapewnić swoim klientom kompleksową ofertę finansową, w tym ubezpieczenia na życie. Celem nadrzędnym w tym partnerstwie jest wysoki poziom doradztwa i obsługi klientów. Sprzyjać temu z pewnością będzie stosowanie we współpracy z bankami dobrych praktyk, które uzupełnią zalecenia Rekomendacji U.
Dziękujemy za rozmowę. Życzymy powodzenia w przyszłych działaniach.
– Również dziękuję. Korzystając z okazji, zachęcam banki spółdzielcze do współpracy.