Raport NBS: Concordia – lider bancassurance dla bankowości spółdzielczej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2016.03.foto.017.b.400xZ dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy liderem bancassurance w bankowości spółdzielczej w Polsce. Ściśle współpracujemy z 340 bankami spółdzielczymi, agentami Concordii Ubezpieczenia. Podpisaliśmy strategiczne porozumienia o współpracy z oboma bankami zrzeszającymi, z którymi, na co dzień, dostarczamy jak najlepszą ofertę produktową do zrzeszonych banków spółdzielczych. Te osiągnięcia to efekt kooperacji wielu osób, przez ostatnich 20 lat - czyli od początku założenia Concordii. Pamiętamy, że jesteśmy firmą założoną przez banki spółdzielcze, które w latach 90. ub. wieku wykazały się dużym wizjonerstwem biznesowym i już wtedy uznały, że sprzedaż ubezpieczeń w bankach będzie się rozwijać.

Tomasz Kromolicki
Dyrektor Biura Bancassurance Concordia Ubezpieczenia

Historia jest dla nas naturalną determinantą współpracy z bankowością spółdzielczą, ale też czujemy się dobrze w kontaktach z zarządami i pracownikami banków. Nie jesteśmy anonimową korporacją, w każdej chwili pracownik banku spółdzielczego może zadzwonić do pracownika Concordii, który zajmie się jego sprawą. Słuchamy też naszych klientów, którzy mogą zawsze liczyć na indywidualne traktowanie.

Szeroki punkt widzenia

Sam zakład ubezpieczeń myśli i działa w coraz szerszej perspektywie. Nasza praca nie dotyczy już tylko tworzenia produktów ubezpieczeniowych, ale także całej otoczki związanej z jego obsługą. Duży nacisk kładziemy na ergonomię procesów, aby jak najlepiej dopasować je do specyfiki banków. Udostępniamy partnerom biznesowym narzędzia umożliwiające mapowanie danych, dzięki którym łatwo jest powiązać w bazach danych kredyt z polisą, która go zabezpiecza. To sprawia, że łatwiejsze jest rozliczenie samej prowizji za sprzedaż ubezpieczeń. Prowizję można rozdzielić w sposób kaskadowy, aż do poziomu doradcy. Wiemy, że sukces w sprzedaży ubezpieczeń związany jest także z realizacją potrzeb komórek bankowych odpowiedzialnych za obsługę biznesu, dlatego tak ważny jest dla nas szeroki kąt widzenia.

Zmiana układu sił

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI