Rajmund Rusiecki w Zarządzie Leadenhall Insurance S.A.

Rajmund Rusiecki w  Zarządzie Leadenhall Insurance S.A.
Rajmund Rusiecki, Fot. Leadenhall Insurance S.A
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
1 kwietnia Rajmund Rusiecki dołączył do Zarządu Leadenhall Insurance S.A. na stanowisko Wiceprezesa. Po przekształceniach planowanych w spółce, w najbliższym czasie obejmie funkcję Prezesa, zastępując Macieja Bud-Gusaima, koncentrującego się na rozwoju nowo powstałej spółki holdingowej, informuje spółka.

Przez poprzednie 10 lat Rajmund Rusiecki był związany z Grupą Generali.

W Leadenhall Insurance będzie odpowiedzialny za zbudowanie unikalnego modelu biznesowego na miarę planów rozwoju firmy i jej spółki holdingowej – Efinity Insurance Holding – łączącej kompetencje ubezpieczeniowe Leadenhall Insurance S.A. i technologiczne Efinity Sp. z o.o.

Rajmund Rusiecki posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w towarzystwach ubezpieczeń na życie.

Do października 2021 roku, przez blisko 10 lat związany był z Grupą Generali, gdzie od 2014 roku pełnił funkcję członka Zarządu Generali Życie TU SA, a od 2018 roku również członka zarządu Concordia. Odpowiadał za sprzedaż ubezpieczeń na życie, majątkowych oraz rolnych.

Przed rozpoczęciem pracy w Generali pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych w Amplico Life S.A. (MetLife).

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Grupie PZU jako agent ubezpieczeniowy i wspinał się po szczeblach kariery zawodowej aż do funkcji Dyrektora Departamentu Sprzedaży Korporacyjnej.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz studiów podyplomowych warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

– To decyzja nieoczywista, ale bardzo świadoma. W Leadenhall dostrzegam ogromny potencjał sukcesu, przestrzeń do rozwoju oraz do wyskalowania na rynki zagraniczne. Swoją determinację potwierdzam dziś także poprzez objęcie części akcji spółki – komentuje Rajmund Rusiecki i dodaje:

-Model biznesowy rozwijany przeze mnie w Leadenhall, wspierany kompetencjami w zakresie technologii firm z grupy Efinity Insurance Holding, będzie nie tylko naszym wyróżnikiem, ale też da nam ogromną przewagę rynkową. Dostrzegam ją w obszarze dystrybucji klasycznych produktów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jak również kreowania, testowania i wdrażania nowych, wysoce wartościowych produktów i usług, tworzonych na miarę realnych potrzeb i oczekiwań nowoczesnego rynku – komentuje Rajmund Rusiecki.

O Leadenhall Insurance

Leadenhall to międzynarodowa agencja underwritingowa i lider innowacji w branży ubezpieczeń. Jako coverholder Lloyd’s posiada pełnomocnictwa do zawierania i wykonywania umów ubezpieczenia w imieniu Lloyd’s.

Oferta skierowana jest do osób fizycznych – profesjonalistów oraz osób indywidualnych, którym oferuje szyte na miarę produkty ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenia Leadenhall są dystrybuowane wyłącznie przez brokerów i niezależnych agentów za pośrednictwem autorskiego systemu transakcyjnego.

Źródło: Leadenhall Insurance S.A.