PZU zadowolone z transakcji sprzedaży PZU Lietuva

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pzu.01.397x4002 lutego 2015 r. PZU podpisało z norweskim Gjensidige Forsikring umowę sprzedaży akcji PZU Lietuva. Cena 99,88 proc. akcji to 54 mln euro plus kwota, która będzie odzwierciedlała istotne zmiany gospodarcze w spółce, jakie zaszły od dnia wyceny - 30 września 2014 roku do zamknięcia transakcji.

Andrzej Klesyk, prezes PZU, tłumaczy, że sprzedaż PZU Lietuva wynika z ubiegłorocznych zakupów aktywów grupy RSA w krajach bałtyckich. Spółka, otrzymując zgodę na zakup Lietuvos Draudimas, zobowiązała się do sprzedaży części aktywów na rynku litewskim. „To ważny dzień dla PZU jako grupy. Cieszę się, że tak szybko i korzystnie domykamy transakcję związaną z międzynarodową ekspansją PZU” – przyznaje Andrzej Klesyk.

Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU, zaznacza, że nie była to prosta transakcja. „Jestem więc szczególnie zadowolony, że udało się ją zrealizować szybko – w ciągu trzech miesięcy” – podkreśla. „Sprawność przeprowadzenia transakcji zakupu spółek od grupy RSA oraz sprzedaży PZU Lietuva pokazuje, że w kolejnym obszarze – przejęć i akwizycji – udało nam się zbudować wysokie kompetencje” – dodaje.

Źródło: PIU