PZU przygotowuje nową strategię

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wykres.dlugopis.01.250xWynik finansowy netto grupy PZU po I półroczu 2014 roku wyniósł 1,72 mld zł, zebrane składki zaś 8,4 mld zł. Wartość netto odszkodowań i świadczeń oraz przyrostu stanu rezerw grupy PZU była równa 5,42 mld zł.

Prezentacja nowej strategii – PZU 2020 – spodziewana jest w listopadzie, przy okazji publikacji wyników po III kwartale 2014 r. „Intensywnie pracujemy nad strategicznymi kierunkami rozwoju PZU na najbliższe lata. Efekt tych prac zaprezentujemy na jesieni tego roku” – podkreśla Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU. Dla ubezpieczyciela wciąż ważny ma pozostać klient oraz obszar zdrowotny, wyraża też gotowość do dalszych akwizycji zagranicznych. Nowa strategia PZU 2020 ma pokazać, w jaki sposób potencjalnie rozwijać się może PZU Zdrowie.

Ubezpieczycielowi udało się zrealizować jedno z kluczowych założeń obecnej strategii – PZU 2.0 – czyli akwizycje. Ubezpieczyciel jest w trakcie przejmowania bałtyckich spółek od grupy RSA.

Czekamy na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na przejęcie Link4” – zaznacza Przemysław Dąbrowski, członek zarządu i CFO PZU. „Mamy nadzieję, że sprawy zakończą się w I połowie września” – dodaje.

Źródło: PIU